Ciumani: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ciumani, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Snowfall
Valid to 4. 4. (18:00)
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
34
|
25
72
|
12
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
8°C
|
Tomorrow
5. 4.
2°C
14°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
34
|
28
73
|
10
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
75
|
35
112
|
17
116
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
11°C
|
Tuesday
7. 4.
0°C
8°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
116
|
47
127
|
14
125
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
5°C
|
Wednesday
8. 4.
-1°C
6°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
100
|
40
102
|
18
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
3°C
|
Thursday
9. 4.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
58
|
28
90
|
16
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
3°C
|
Friday
10. 4.
-5°C
4°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
31
|
17
52
|
15
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
7°C
|
1°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-4°C
6°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
68
|
17
70
|
11
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
10°C
|
-2°C
|
Sunday
12. 4.
-3°C
8°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
24
|
10
33
|
9
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
0°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
24
|
11
32
|
10
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
2°C
|
Tuesday
14. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
26
|
15
34
|
12
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
4°C
|
Wednesday
15. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
27
|
5
40
|
8
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
5°C
|
Thursday
16. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
25
|
8
36
|
1
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
6°C
|
Friday
17. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
19
|
6
28
|
6
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
4°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
10°/2°
2. 4.
9°/0°
3. 4.
9°/6°
4. 4.
13°/5°
5. 4.
14°/2°
6. 4.
15°/4°
7. 4.
8°/0°
8. 4.
6°/-1°
9. 4.
5°/-1°
10. 4.
4°/-5°
11. 4.
6°/-4°
12. 4.
8°/-3°
13. 4.
10°/0°
14. 4.
10°/2°
15. 4.
11°/3°
16. 4.
10°/4°
17. 4.
10°/4°
18. 4.
10°/2°
19. 4.
12°/3°
20. 4.
12°/4°
21. 4.
13°/5°
22. 4.
14°/5°
23. 4.
14°/6°
24. 4.
15°/6°
25. 4.
17°/7°
26. 4.
16°/8°
27. 4.
15°/6°
28. 4.
16°/7°
29. 4.
17°/7°
30. 4.
16°/8°
What it means
precipitation
12 %
