- Weather
- Mexico
- Tamaulipas
- Ciudad Camargo
Ciudad Camargo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ciudad Camargo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
26. 4.
25°C
33°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
48
|
33
58
|
32
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
42°C
|
30°C
|
Next Week
Tomorrow
27. 4.
25°C
35°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
69
|
51
67
|
57
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
43°C
|
31°C
|
Tuesday
28. 4.
25°C
37°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
77
|
50
75
|
60
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
44°C
|
32°C
|
Wednesday
29. 4.
25°C
37°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
59
|
40
72
|
57
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
45°C
|
32°C
|
Thursday
30. 4.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
83
|
61
103
|
73
126
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
43°C
|
30°C
|
Friday
1. 5.
24°C
38°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
79
|
50
83
|
49
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
46°C
|
34°C
|
Next Weekend
Saturday
2. 5.
21°C
25°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
84
|
57
80
|
39
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
25°C
|
23°C
|
Sunday
3. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
63
|
29
50
|
26
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
37°C
|
32°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
40
|
35
60
|
56
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
41°C
|
31°C
|
Tuesday
5. 5.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
44
|
35
59
|
54
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
43°C
|
32°C
|
Wednesday
6. 5.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
44
|
35
64
|
57
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
42°C
|
33°C
|
Thursday
7. 5.
23°C
31°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
56
|
32
71
|
48
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
40°C
|
30°C
|
Friday
8. 5.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
50
|
36
69
|
55
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
36°C
|
29°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
23°C
30°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
57
|
43
65
|
57
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
38°C
|
31°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
35°/22°
2. 4.
36°/23°
3. 4.
34°/24°
4. 4.
33°/23°
5. 4.
23°/14°
6. 4.
23°/15°
7. 4.
25°/13°
8. 4.
26°/18°
9. 4.
25°/21°
10. 4.
27°/20°
11. 4.
30°/22°
12. 4.
29°/23°
13. 4.
33°/23°
14. 4.
33°/23°
15. 4.
31°/23°
16. 4.
33°/22°
17. 4.
34°/23°
18. 4.
32°/18°
19. 4.
17°/13°
20. 4.
20°/14°
21. 4.
28°/17°
22. 4.
30°/22°
23. 4.
32°/22°
24. 4.
33°/24°
25. 4.
34°/24°
26. 4.
35°/24°
27. 4.
33°/25°
28. 4.
35°/25°
29. 4.
37°/25°
30. 4.
37°/25°
What it means
precipitation
12 %
