Chubdê: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Chubdê, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
11. 5.
-6°C
0°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
50
|
35
51
|
28
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
2°C
|
-2°C
|
Tomorrow
12. 5.
-8°C
5°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
30
|
15
27
|
19
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
13°C
|
5°C
|
Wednesday
13. 5.
-3°C
9°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
51
|
44
85
|
36
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
25°C
|
12°C
|
Thursday
14. 5.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
41
|
28
73
|
26
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
30°C
|
11°C
|
Friday
15. 5.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
43
|
32
85
|
31
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
25°C
|
11°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
-1°C
9°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
29
|
19
48
|
25
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
22°C
|
11°C
|
Sunday
17. 5.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
32
|
33
61
|
33
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
24°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
30
|
17
27
|
24
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
30°C
|
13°C
|
Tuesday
19. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
19
|
19
28
|
22
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
30°C
|
13°C
|
Wednesday
20. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
18
|
16
31
|
6
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
34°C
|
14°C
|
Thursday
21. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
16
|
24
40
|
22
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
35°C
|
15°C
|
Friday
22. 5.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
23
|
7
39
|
11
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
37°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
21
|
4
26
|
14
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
37°C
|
16°C
|
Sunday
24. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
19
|
1
27
|
5
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
38°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/-3°
2. 5.
1°/-3°
3. 5.
7°/-4°
4. 5.
9°/-1°
5. 5.
11°/0°
6. 5.
9°/-1°
7. 5.
8°/-1°
8. 5.
9°/-3°
9. 5.
7°/-2°
10. 5.
4°/-3°
11. 5.
0°/-6°
12. 5.
5°/-8°
13. 5.
9°/-3°
14. 5.
10°/0°
15. 5.
10°/1°
16. 5.
9°/-1°
17. 5.
10°/2°
18. 5.
10°/2°
19. 5.
11°/4°
20. 5.
12°/4°
21. 5.
13°/5°
22. 5.
14°/5°
23. 5.
14°/5°
24. 5.
15°/6°
25. 5.
15°/6°
26. 5.
14°/7°
27. 5.
14°/6°
28. 5.
14°/7°
29. 5.
14°/6°
30. 5.
15°/7°
31. 5.
15°/7°
What it means
precipitation
12 %
