Chililico: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Chililico, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
26. 4.
25°C
38°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
49
|
23
63
|
32
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
47°C
|
34°C
|
Next Week
Tomorrow
27. 4.
26°C
39°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
41
|
26
72
|
40
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
46°C
|
33°C
|
Tuesday
28. 4.
25°C
38°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
51
|
22
52
|
36
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
46°C
|
32°C
|
Wednesday
29. 4.
25°C
37°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
49
|
26
79
|
37
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
44°C
|
31°C
|
Thursday
30. 4.
23°C
38°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
55
|
27
83
|
37
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
45°C
|
30°C
|
Friday
1. 5.
22°C
42°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
26
|
23
61
|
30
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1000 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
50°C
|
36°C
|
Next Weekend
Saturday
2. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
81
|
30
40
|
33
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
31°C
|
23°C
|
Sunday
3. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
13
|
8
21
|
18
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
23°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
23
|
24
46
|
40
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
37°C
|
29°C
|
Tuesday
5. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
23
|
25
51
|
45
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
41°C
|
33°C
|
Wednesday
6. 5.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
21
|
23
53
|
47
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
44°C
|
33°C
|
Thursday
7. 5.
22°C
34°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
23
|
21
48
|
40
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
43°C
|
34°C
|
Friday
8. 5.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
24
|
22
40
|
37
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
39°C
|
32°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
22
|
22
48
|
42
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
42°C
|
32°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
30°/17°
2. 4.
31°/17°
3. 4.
31°/20°
4. 4.
30°/20°
5. 4.
22°/18°
6. 4.
17°/16°
7. 4.
23°/15°
8. 4.
24°/18°
9. 4.
23°/19°
10. 4.
27°/19°
11. 4.
26°/20°
12. 4.
28°/19°
13. 4.
29°/20°
14. 4.
29°/20°
15. 4.
29°/19°
16. 4.
30°/20°
17. 4.
30°/21°
18. 4.
30°/19°
19. 4.
23°/18°
20. 4.
23°/17°
21. 4.
28°/19°
22. 4.
30°/19°
23. 4.
31°/21°
24. 4.
34°/21°
25. 4.
34°/23°
26. 4.
35°/21°
27. 4.
38°/25°
28. 4.
39°/26°
29. 4.
38°/25°
30. 4.
37°/25°
What it means
precipitation
12 %
