Changyang: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Changyang, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
20°C
25°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
50
|
24
46
|
17
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
26°C
|
22°C
|
Tomorrow
17. 5.
19°C
20°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
50
|
20
47
|
28
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
18°C
23°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
74
|
40
71
|
28
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
20°C
|
Tuesday
19. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
47
|
26
50
|
22
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
21°C
|
Wednesday
20. 5.
17°C
23°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
58
|
24
48
|
18
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
19°C
|
Thursday
21. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
35
|
21
41
|
18
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
28°C
|
22°C
|
Friday
22. 5.
20°C
25°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
45
|
31
49
|
17
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
29
|
22
41
|
24
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
37°C
|
28°C
|
Sunday
24. 5.
21°C
35°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
39
|
37
59
|
28
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1000 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
39°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
25°C
32°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
54
|
24
68
|
24
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
36°C
|
25°C
|
Tuesday
26. 5.
23°C
31°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
54
|
19
46
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
36°C
|
24°C
|
Wednesday
27. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
45
|
13
44
|
10
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
35°C
|
23°C
|
Thursday
28. 5.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
37
|
1
38
|
13
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
39°C
|
26°C
|
Friday
29. 5.
24°C
34°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
51
|
17
48
|
26
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
41°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
28°/14°
2. 5.
22°/12°
3. 5.
21°/9°
4. 5.
26°/10°
5. 5.
32°/15°
6. 5.
26°/18°
7. 5.
23°/14°
8. 5.
28°/12°
9. 5.
30°/14°
10. 5.
32°/15°
11. 5.
31°/18°
12. 5.
32°/18°
13. 5.
35°/21°
14. 5.
33°/21°
15. 5.
31°/22°
16. 5.
25°/20°
17. 5.
20°/19°
18. 5.
23°/18°
19. 5.
24°/17°
20. 5.
23°/17°
21. 5.
25°/16°
22. 5.
25°/20°
23. 5.
33°/18°
24. 5.
35°/21°
25. 5.
32°/25°
26. 5.
31°/23°
27. 5.
30°/21°
28. 5.
33°/21°
29. 5.
34°/24°
30. 5.
35°/23°
31. 5.
33°/24°
What it means
precipitation
12 %
