Changle: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Changle, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
1. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
46
|
42
78
|
37
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
21°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
68
|
31
50
|
45
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
17°C
|
Sunday
3. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
35
|
16
59
|
26
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
13°C
27°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
30
|
26
49
|
27
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
30°C
|
19°C
|
Tuesday
5. 5.
15°C
34°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
60
|
59
116
|
64
118
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
34°C
|
25°C
|
Wednesday
6. 5.
18°C
34°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
87
|
66
81
|
47
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1000 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
35°C
|
23°C
|
Thursday
7. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
88
|
30
70
|
14
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
19°C
|
Friday
8. 5.
13°C
29°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
58
|
30
58
|
34
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
21°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
40
|
28
46
|
26
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
36°C
|
22°C
|
Sunday
10. 5.
18°C
32°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
30
|
19
39
|
31
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
38°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
51
|
8
59
|
13
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
35°C
|
21°C
|
Tuesday
12. 5.
18°C
31°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
30
|
30
48
|
35
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
38°C
|
24°C
|
Wednesday
13. 5.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
30
|
30
44
|
30
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
41°C
|
26°C
|
Thursday
14. 5.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
41
|
22
49
|
22
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
39°C
|
25°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
28°/15°
2. 5.
23°/13°
3. 5.
25°/12°
4. 5.
27°/13°
5. 5.
34°/15°
6. 5.
34°/18°
7. 5.
24°/14°
8. 5.
29°/13°
9. 5.
30°/19°
10. 5.
32°/18°
11. 5.
30°/21°
12. 5.
31°/18°
13. 5.
34°/21°
14. 5.
33°/22°
15. 5.
31°/21°
16. 5.
31°/20°
17. 5.
32°/21°
18. 5.
30°/21°
19. 5.
32°/21°
20. 5.
33°/22°
21. 5.
32°/22°
22. 5.
32°/23°
23. 5.
34°/22°
24. 5.
34°/22°
25. 5.
36°/24°
26. 5.
37°/25°
27. 5.
33°/24°
28. 5.
29°/24°
29. 5.
33°/22°
30. 5.
35°/24°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
