Chamoso: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Chamoso, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
14. 5.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
40
|
40
64
|
32
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
11°C
|
Tomorrow
15. 5.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
81
|
36
80
|
28
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
12°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
4°C
16°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
27
|
20
55
|
19
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
15°C
|
14°C
|
Sunday
17. 5.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
24
|
20
64
|
24
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
4°C
18°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
42
|
24
66
|
19
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
16°C
|
Tuesday
19. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
44
|
19
45
|
12
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
16°C
|
Wednesday
20. 5.
10°C
24°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
21
|
10
30
|
10
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
21°C
|
Thursday
21. 5.
9°C
28°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
21
|
10
38
|
13
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
24°C
|
Friday
22. 5.
15°C
29°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
15
|
8
27
|
15
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
30°C
|
24°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
22
|
6
32
|
17
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
28°C
|
25°C
|
Sunday
24. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
28
|
15
31
|
21
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
27°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
32
|
14
34
|
24
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
25°C
|
20°C
|
Tuesday
26. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
58
|
27
49
|
26
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
18°C
|
Wednesday
27. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
36
|
21
35
|
26
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
23°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
22°/12°
2. 5.
17°/10°
3. 5.
14°/9°
4. 5.
13°/7°
5. 5.
14°/7°
6. 5.
17°/7°
7. 5.
18°/6°
8. 5.
17°/7°
9. 5.
19°/6°
10. 5.
16°/8°
11. 5.
19°/8°
12. 5.
17°/9°
13. 5.
18°/7°
14. 5.
14°/7°
15. 5.
14°/8°
16. 5.
16°/4°
17. 5.
16°/7°
18. 5.
18°/4°
19. 5.
17°/11°
20. 5.
24°/10°
21. 5.
28°/9°
22. 5.
29°/15°
23. 5.
28°/14°
24. 5.
25°/14°
25. 5.
24°/14°
26. 5.
20°/12°
27. 5.
22°/12°
28. 5.
22°/12°
29. 5.
25°/12°
30. 5.
20°/10°
31. 5.
21°/12°
What it means
precipitation
12 %
