- Weather
- Republic of Belarus
- Homyel’ Voblasc’
- Chachersk
Chachersk: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Chachersk, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
12. 5.
7°C
21°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
55
|
41
68
|
34
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
22°C
|
17°C
|
Tomorrow
13. 5.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
91
|
27
57
|
16
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
12°C
|
11°C
|
Thursday
14. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
56
|
31
62
|
22
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
13°C
|
Friday
15. 5.
10°C
13°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
64
|
23
48
|
16
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
12°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
20
|
15
21
|
12
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
14°C
|
Sunday
17. 5.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
30
|
22
41
|
21
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
61
|
30
64
|
27
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
18°C
|
Tuesday
19. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
48
|
21
43
|
16
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
15°C
|
Wednesday
20. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
54
|
23
48
|
14
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
16°C
|
Thursday
21. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
33
|
14
39
|
11
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
17°C
|
Friday
22. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
39
|
13
36
|
13
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
16°C
23°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
42
|
17
43
|
12
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
17°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
39
|
4
44
|
5
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
23°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
49
|
11
53
|
7
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
20°C
|
14°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
11°/2°
2. 5.
16°/3°
3. 5.
25°/7°
4. 5.
27°/8°
5. 5.
28°/10°
6. 5.
29°/10°
7. 5.
27°/13°
8. 5.
24°/13°
9. 5.
15°/10°
10. 5.
15°/8°
11. 5.
16°/8°
12. 5.
21°/7°
13. 5.
14°/9°
14. 5.
15°/7°
15. 5.
13°/10°
16. 5.
17°/11°
17. 5.
20°/10°
18. 5.
22°/12°
19. 5.
22°/13°
20. 5.
23°/14°
21. 5.
24°/14°
22. 5.
24°/15°
23. 5.
23°/16°
24. 5.
22°/15°
25. 5.
19°/13°
26. 5.
20°/12°
27. 5.
18°/12°
28. 5.
19°/11°
29. 5.
21°/11°
30. 5.
20°/13°
31. 5.
20°/12°
What it means
precipitation
12 %
