Caocun: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Caocun, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
15. 5.
16°C
21°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
32
|
12
52
|
1
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
21°C
|
16°C
|
This Weekend
Tomorrow
16. 5.
16°C
19°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
43
|
4
30
|
5
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
17°C
|
Sunday
17. 5.
16°C
18°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
31
|
8
39
|
8
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
51
|
22
49
|
20
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
20°C
|
Tuesday
19. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
55
|
14
61
|
36
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
20°C
|
Wednesday
20. 5.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
36
|
12
50
|
36
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
33°C
|
22°C
|
Thursday
21. 5.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
43
|
18
46
|
9
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
27°C
|
20°C
|
Friday
22. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
12
|
2
18
|
3
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
32°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
13
|
15
28
|
12
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
36°C
|
24°C
|
Sunday
24. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
19
|
5
27
|
14
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
35°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
25
|
15
31
|
9
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
36°C
|
24°C
|
Tuesday
26. 5.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
13
|
12
28
|
17
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
39°C
|
26°C
|
Wednesday
27. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
18
|
6
21
|
20
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
37°C
|
25°C
|
Thursday
28. 5.
22°C
34°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
16
|
14
25
|
6
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
41°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
16°/13°
2. 5.
20°/12°
3. 5.
21°/11°
4. 5.
27°/8°
5. 5.
30°/10°
6. 5.
24°/11°
7. 5.
20°/10°
8. 5.
23°/11°
9. 5.
28°/9°
10. 5.
32°/13°
11. 5.
32°/15°
12. 5.
28°/17°
13. 5.
20°/15°
14. 5.
21°/16°
15. 5.
19°/16°
16. 5.
18°/16°
17. 5.
24°/15°
18. 5.
24°/17°
19. 5.
29°/17°
20. 5.
25°/18°
21. 5.
28°/18°
22. 5.
31°/19°
23. 5.
30°/21°
24. 5.
31°/21°
25. 5.
33°/21°
26. 5.
32°/21°
27. 5.
34°/22°
28. 5.
32°/23°
29. 5.
32°/23°
30. 5.
33°/23°
31. 5.
32°/22°
What it means
precipitation
12 %
