Çağıl: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Çağıl, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
18. 5.
12°C
26°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
53
|
36
71
|
17
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
31°C
|
20°C
|
Tomorrow
19. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
63
|
49
102
|
32
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
29°C
|
18°C
|
Wednesday
20. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
22
|
21
42
|
15
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
20°C
|
Thursday
21. 5.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
35
|
27
44
|
17
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
25°C
|
18°C
|
Friday
22. 5.
13°C
26°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
23
|
22
42
|
12
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
33°C
|
21°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
53
|
22
62
|
18
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
32°C
|
22°C
|
Sunday
24. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
61
|
42
66
|
26
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
31°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
32
|
30
35
|
18
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
20°C
|
Tuesday
26. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
24
|
31
42
|
5
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
33°C
|
20°C
|
Wednesday
27. 5.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
35
|
35
51
|
18
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
35°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
32
|
28
42
|
16
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
36°C
|
20°C
|
Friday
29. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
22
|
24
37
|
9
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
36°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
19
|
35
50
|
7
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
39°C
|
22°C
|
Sunday
31. 5.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
36
|
32
50
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
40°C
|
23°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
26°/10°
2. 5.
23°/12°
3. 5.
25°/13°
4. 5.
18°/10°
5. 5.
18°/9°
6. 5.
17°/9°
7. 5.
21°/8°
8. 5.
24°/9°
9. 5.
26°/9°
10. 5.
27°/11°
11. 5.
29°/15°
12. 5.
29°/17°
13. 5.
27°/12°
14. 5.
26°/11°
15. 5.
25°/15°
16. 5.
23°/10°
17. 5.
25°/11°
18. 5.
26°/12°
19. 5.
25°/13°
20. 5.
26°/14°
21. 5.
21°/14°
22. 5.
26°/13°
23. 5.
27°/17°
24. 5.
28°/17°
25. 5.
27°/17°
26. 5.
27°/18°
27. 5.
29°/18°
28. 5.
30°/19°
29. 5.
30°/20°
30. 5.
32°/21°
31. 5.
33°/22°
What it means
precipitation
12 %
