- Weather
- Brazil
- Rio Grande do Sul
- Cacequi
Cacequi: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Cacequi, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
30. 4.
9°C
25°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
40
|
25
46
|
30
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
16°C
|
Tomorrow
1. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
55
|
22
74
|
8
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
20°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
9°C
21°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
87
|
46
87
|
29
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1021 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
11°C
|
Sunday
3. 5.
5°C
17°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
67
|
39
66
|
28
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
9°C
24°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
28
|
16
34
|
13
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
24°C
|
19°C
|
Tuesday
5. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
46
|
20
66
|
15
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
21°C
|
Wednesday
6. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
32
|
21
36
|
33
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
27°C
|
22°C
|
Thursday
7. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
76
|
34
67
|
27
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
18°C
|
Friday
8. 5.
14°C
17°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
72
|
34
63
|
24
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
44
|
22
42
|
14
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
11°C
|
Sunday
10. 5.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
51
|
22
54
|
13
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
51
|
18
42
|
14
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
19°C
|
9°C
|
Tuesday
12. 5.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
41
|
3
34
|
8
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
9°C
|
Wednesday
13. 5.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
29
|
6
32
|
13
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
25°/9°
2. 5.
23°/14°
3. 5.
21°/9°
4. 5.
17°/5°
5. 5.
24°/9°
6. 5.
28°/19°
7. 5.
27°/20°
8. 5.
25°/17°
9. 5.
17°/14°
10. 5.
17°/12°
11. 5.
16°/10°
12. 5.
17°/8°
13. 5.
18°/9°
14. 5.
20°/9°
15. 5.
19°/12°
16. 5.
20°/13°
17. 5.
19°/12°
18. 5.
20°/14°
19. 5.
17°/13°
20. 5.
18°/12°
21. 5.
19°/12°
22. 5.
19°/12°
23. 5.
19°/12°
24. 5.
18°/12°
25. 5.
18°/12°
26. 5.
18°/11°
27. 5.
17°/12°
28. 5.
18°/10°
29. 5.
18°/12°
30. 5.
18°/12°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
