Byron: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Byron, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
113
|
75
129
|
66
130
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
5°C
|
Tomorrow
5. 4.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
62
109
|
55
94
|
34
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
56
103
|
67
107
|
50
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
2°C
|
Tuesday
7. 4.
-4°C
5°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
42
|
25
44
|
31
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1036 hPa
|
1033 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
0°C
16°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
70
124
|
82
145
|
68
138
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
13°C
|
Thursday
9. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
60
|
22
44
|
35
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
12°C
|
9°C
|
Friday
10. 4.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
76
|
33
66
|
42
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
85
|
18
68
|
12
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
90
|
13
60
|
14
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
82
|
10
72
|
8
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
13°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
59
|
3
53
|
8
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
17°C
|
11°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
83
|
26
67
|
27
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
8°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
71
|
5
48
|
5
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
15°C
|
9°C
|
Friday
17. 4.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
52
|
22
64
|
13
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
18°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
46°/36°
2. 4.
66°/38°
3. 4.
58°/42°
4. 4.
10°/4°
5. 4.
10°/1°
6. 4.
7°/-1°
7. 4.
5°/-4°
8. 4.
16°/0°
9. 4.
12°/7°
10. 4.
14°/4°
11. 4.
12°/8°
12. 4.
14°/7°
13. 4.
15°/9°
14. 4.
13°/6°
15. 4.
10°/6°
16. 4.
10°/3°
17. 4.
14°/6°
18. 4.
14°/7°
19. 4.
11°/6°
20. 4.
15°/6°
21. 4.
16°/9°
22. 4.
16°/8°
23. 4.
13°/7°
24. 4.
14°/5°
25. 4.
14°/6°
26. 4.
18°/10°
27. 4.
13°/9°
28. 4.
17°/9°
29. 4.
13°/8°
30. 4.
16°/9°
What it means
precipitation
12 %
