- Weather
- Russia
- Yamalo-Nenets Autonomous Okrug
- Bukhta Khal’mervanga
Bukhta Khal’mervanga: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bukhta Khal’mervanga, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
25. 5.
-3°C
0°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
62
|
20
45
|
14
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
-1°C
|
-1°C
|
Tomorrow
26. 5.
-6°C
-1°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
106
|
78
109
|
58
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1009 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
-3°C
|
-6°C
|
Wednesday
27. 5.
-8°C
-3°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | -3°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-6°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
43
|
32
45
|
25
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1023 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
-4°C
|
-9°C
|
Thursday
28. 5.
-10°C
-3°C
| Min Temperature: | -10°C |
| Max Temperature: | -3°C |
|
Morning
-6°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
31
|
29
50
|
33
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-6°C
|
-3°C
|
-7°C
|
Friday
29. 5.
-7°C
0°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
52
|
33
53
|
35
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
-1°C
|
-4°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
-5°C
1°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
74
|
53
87
|
51
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
0°C
|
-2°C
|
Sunday
31. 5.
-2°C
2°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
94
|
44
76
|
36
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
0°C
|
-2°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
0°C
2°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
69
|
29
68
|
25
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
0°C
|
-1°C
|
Tuesday
2. 6.
1°C
3°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
64
|
23
57
|
19
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
0°C
|
-1°C
|
Wednesday
3. 6.
2°C
5°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
58
|
15
51
|
12
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
3°C
|
1°C
|
Thursday
4. 6.
3°C
5°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
50
|
19
54
|
14
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
4°C
|
0°C
|
Friday
5. 6.
3°C
6°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
60
|
3
49
|
17
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
4°C
|
1°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
3°C
6°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
40
|
13
40
|
12
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
5°C
|
2°C
|
Sunday
7. 6.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
45
|
14
39
|
24
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
7°C
|
3°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
-1°/-4°
2. 5.
0°/-2°
3. 5.
-1°/-8°
4. 5.
-4°/-11°
5. 5.
-2°/-4°
6. 5.
0°/-3°
7. 5.
-1°/-5°
8. 5.
-6°/-12°
9. 5.
-6°/-13°
10. 5.
-9°/-14°
11. 5.
-5°/-14°
12. 5.
-4°/-8°
13. 5.
-5°/-10°
14. 5.
-2°/-11°
15. 5.
0°/-3°
16. 5.
-1°/-3°
17. 5.
-1°/-6°
18. 5.
1°/-2°
19. 5.
-2°/-4°
20. 5.
-3°/-6°
21. 5.
-1°/-6°
22. 5.
-2°/-5°
23. 5.
-1°/-6°
24. 5.
0°/-3°
25. 5.
0°/-3°
26. 5.
-1°/-6°
27. 5.
-3°/-8°
28. 5.
-3°/-10°
29. 5.
0°/-7°
30. 5.
1°/-5°
31. 5.
2°/-2°
What it means
precipitation
12 %
