- Weather
- Russia
- Buryatiya Republic
- Bugunda
Bugunda: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bugunda, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
4. 5.
-1°C
12°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
103
|
46
122
|
23
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
999 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
2°C
|
Tomorrow
5. 5.
-3°C
8°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
101
|
33
93
|
17
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
3°C
|
Wednesday
6. 5.
-4°C
11°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
63
|
21
64
|
8
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
5°C
|
Thursday
7. 5.
-2°C
14°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
63
|
28
80
|
17
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
7°C
|
Friday
8. 5.
1°C
17°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
112
|
35
116
|
14
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
10°C
|
This Weekend
Saturday
9. 5.
2°C
19°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
79
|
26
72
|
27
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
24°C
|
12°C
|
Sunday
10. 5.
1°C
20°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
111
|
37
111
|
17
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
6°C
18°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
45
|
27
60
|
13
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
9°C
|
Tuesday
12. 5.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
42
|
26
44
|
14
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
7°C
|
Wednesday
13. 5.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
47
|
14
48
|
8
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
7°C
|
Thursday
14. 5.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
40
|
3
30
|
4
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
17°C
|
6°C
|
Friday
15. 5.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
32
|
5
37
|
3
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
16. 5.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
48
|
24
47
|
19
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
6°C
|
Sunday
17. 5.
2°C
14°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
36
|
20
44
|
8
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
6°/-1°
2. 5.
9°/-3°
3. 5.
12°/-1°
4. 5.
8°/-3°
5. 5.
11°/-4°
6. 5.
14°/-2°
7. 5.
17°/1°
8. 5.
19°/2°
9. 5.
20°/1°
10. 5.
18°/6°
11. 5.
16°/5°
12. 5.
11°/3°
13. 5.
13°/3°
14. 5.
13°/3°
15. 5.
11°/5°
16. 5.
14°/2°
17. 5.
17°/3°
18. 5.
12°/5°
19. 5.
14°/2°
20. 5.
13°/2°
21. 5.
15°/3°
22. 5.
15°/4°
23. 5.
16°/3°
24. 5.
17°/4°
25. 5.
16°/6°
26. 5.
16°/5°
27. 5.
15°/5°
28. 5.
16°/4°
29. 5.
17°/5°
30. 5.
16°/6°
31. 5.
18°/6°
What it means
precipitation
12 %
