- Weather
- Lebanon
- Mont-Liban
- Bqechqech
Bqechqech: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bqechqech, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 5.
9°C
21°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
126
|
32
142
|
41
130
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
30°C
|
15°C
|
Next Week
Tomorrow
4. 5.
7°C
9°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
118
|
39
129
|
31
135
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
10°C
|
Tuesday
5. 5.
7°C
10°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
101
|
36
103
|
18
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
12°C
|
10°C
|
Wednesday
6. 5.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
37
|
16
36
|
6
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
26°C
|
12°C
|
Thursday
7. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
25
|
14
28
|
10
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
15°C
|
Friday
8. 5.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
30
|
18
36
|
11
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
32
|
19
41
|
6
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
18°C
|
Sunday
10. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
24
|
21
26
|
14
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
32°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
25
|
21
28
|
5
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
33°C
|
20°C
|
Tuesday
12. 5.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
21
|
24
31
|
3
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
33°C
|
20°C
|
Wednesday
13. 5.
19°C
25°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
28
|
25
35
|
0
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
21°C
|
Thursday
14. 5.
19°C
26°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
35
|
25
48
|
0
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
21°C
|
Friday
15. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
30
|
28
44
|
6
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
34°C
|
21°C
|
Next Weekend
Saturday
16. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
34
|
27
46
|
0
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
34°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
21°/8°
2. 5.
21°/7°
3. 5.
21°/9°
4. 5.
9°/7°
5. 5.
10°/7°
6. 5.
14°/4°
7. 5.
18°/8°
8. 5.
22°/11°
9. 5.
22°/15°
10. 5.
24°/14°
11. 5.
25°/18°
12. 5.
25°/18°
13. 5.
25°/19°
14. 5.
26°/19°
15. 5.
27°/20°
16. 5.
27°/20°
17. 5.
26°/20°
18. 5.
26°/20°
19. 5.
27°/20°
20. 5.
26°/21°
21. 5.
26°/20°
22. 5.
26°/20°
23. 5.
26°/19°
24. 5.
26°/20°
25. 5.
27°/21°
26. 5.
27°/21°
27. 5.
27°/21°
28. 5.
27°/21°
29. 5.
27°/21°
30. 5.
27°/21°
31. 5.
27°/21°
What it means
precipitation
12 %
