Box: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Box, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
20°C
26°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
127
|
51
132
|
35
121
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
26°C
|
22°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
73
|
35
76
|
26
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
13°C
|
Sunday
5. 4.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
67
|
29
71
|
17
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1027 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
23
|
17
44
|
15
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
15°C
|
Tuesday
7. 4.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
68
|
35
72
|
30
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
16°C
|
Wednesday
8. 4.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
84
|
45
91
|
30
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
18°C
|
Thursday
9. 4.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
82
|
39
83
|
27
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
20°C
|
Friday
10. 4.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
98
|
49
81
|
35
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
17°C
21°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
88
|
36
81
|
22
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
19°C
|
Sunday
12. 4.
16°C
21°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
99
|
31
69
|
24
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
22°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
71
|
20
53
|
13
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
20°C
|
Tuesday
14. 4.
15°C
20°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
70
|
10
55
|
10
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
18°C
|
Wednesday
15. 4.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
61
|
14
52
|
14
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
23°C
|
20°C
|
Thursday
16. 4.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
69
|
33
62
|
21
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
23°C
|
20°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
78°/66°
2. 4.
81°/66°
3. 4.
26°/20°
4. 4.
19°/11°
5. 4.
18°/8°
6. 4.
20°/7°
7. 4.
20°/9°
8. 4.
22°/10°
9. 4.
23°/13°
10. 4.
22°/15°
11. 4.
21°/17°
12. 4.
21°/16°
13. 4.
21°/15°
14. 4.
20°/15°
15. 4.
21°/12°
16. 4.
21°/14°
17. 4.
23°/15°
18. 4.
23°/14°
19. 4.
23°/14°
20. 4.
24°/15°
21. 4.
22°/15°
22. 4.
22°/14°
23. 4.
20°/15°
24. 4.
22°/14°
25. 4.
23°/13°
26. 4.
23°/14°
27. 4.
21°/14°
28. 4.
22°/14°
29. 4.
21°/15°
30. 4.
22°/13°
What it means
precipitation
12 %
