- Weather
- Poland
- Lesser Poland
- Borzęta
Borzęta: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Borzęta, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
5°C
18°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
87
|
42
102
|
37
115
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
14°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
122
|
56
139
|
34
118
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
6°C
|
Tuesday
7. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
122
|
55
131
|
34
118
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
5°C
|
Wednesday
8. 4.
0°C
5°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
84
|
33
87
|
20
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
7°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
-4°C
3°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
71
|
35
79
|
14
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
3°C
|
-3°C
|
Friday
10. 4.
-7°C
6°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
24
|
11
40
|
8
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
9°C
|
1°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-3°C
9°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
21
|
12
23
|
11
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
5°C
|
Sunday
12. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
28
|
31
44
|
23
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
2°C
14°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
26
|
25
39
|
12
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
17°C
|
7°C
|
Tuesday
14. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
30
|
12
37
|
7
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
24
|
23
41
|
17
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
17°C
|
8°C
|
Thursday
16. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
26
|
24
40
|
15
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
9°C
|
Friday
17. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
29
|
17
44
|
10
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
16°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
35
|
17
47
|
10
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
16°C
|
7°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
7°/1°
2. 4.
12°/2°
3. 4.
14°/5°
4. 4.
15°/1°
5. 4.
18°/5°
6. 4.
14°/5°
7. 4.
10°/3°
8. 4.
5°/0°
9. 4.
3°/-4°
10. 4.
6°/-7°
11. 4.
9°/-3°
12. 4.
11°/2°
13. 4.
14°/2°
14. 4.
11°/5°
15. 4.
14°/5°
16. 4.
15°/6°
17. 4.
14°/7°
18. 4.
13°/6°
19. 4.
13°/6°
20. 4.
12°/5°
21. 4.
13°/6°
22. 4.
15°/8°
23. 4.
14°/7°
24. 4.
15°/7°
25. 4.
16°/8°
26. 4.
16°/9°
27. 4.
16°/9°
28. 4.
16°/9°
29. 4.
17°/9°
30. 4.
17°/9°
What it means
precipitation
12 %
