Borly: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Borly, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
2°C
18°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
85
|
37
77
|
30
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
25°C
|
11°C
|
Tomorrow
17. 5.
7°C
21°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
93
|
52
87
|
41
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
27°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
67
126
|
63
120
|
46
109
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
11°C
|
Tuesday
19. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
80
150
|
75
151
|
46
112
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
8°C
|
Wednesday
20. 5.
6°C
20°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
62
134
|
51
97
|
38
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
26°C
|
11°C
|
Thursday
21. 5.
5°C
24°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
31
|
28
26
|
36
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
31°C
|
16°C
|
Friday
22. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
51
|
38
48
|
56
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
28°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
56
93
|
53
75
|
53
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
15°C
|
9°C
|
Sunday
24. 5.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
53
|
36
58
|
36
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
18°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
37
|
19
37
|
19
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
22°C
|
15°C
|
Tuesday
26. 5.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
36
|
3
39
|
3
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
25°C
|
18°C
|
Wednesday
27. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
60
|
11
55
|
11
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
26°C
|
18°C
|
Thursday
28. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
45
|
22
63
|
22
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
25°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
57
|
28
55
|
28
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
24°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
26°/12°
2. 5.
27°/12°
3. 5.
22°/14°
4. 5.
16°/9°
5. 5.
22°/6°
6. 5.
27°/11°
7. 5.
28°/15°
8. 5.
30°/16°
9. 5.
27°/16°
10. 5.
23°/14°
11. 5.
15°/3°
12. 5.
11°/-1°
13. 5.
14°/3°
14. 5.
14°/6°
15. 5.
12°/2°
16. 5.
18°/2°
17. 5.
21°/7°
18. 5.
19°/8°
19. 5.
13°/5°
20. 5.
20°/6°
21. 5.
24°/5°
22. 5.
25°/13°
23. 5.
14°/6°
24. 5.
15°/5°
25. 5.
19°/8°
26. 5.
23°/11°
27. 5.
24°/15°
28. 5.
23°/15°
29. 5.
23°/14°
30. 5.
21°/12°
31. 5.
25°/13°
What it means
precipitation
12 %
