Blyuyev: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Blyuyev, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
14. 5.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
54
|
40
62
|
27
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
12°C
|
Tomorrow
15. 5.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
76
|
38
67
|
21
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
12°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
42
|
28
47
|
24
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
17°C
|
Sunday
17. 5.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
50
|
29
51
|
25
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
23°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
72
|
44
67
|
31
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
24°C
|
20°C
|
Tuesday
19. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
51
|
34
51
|
23
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
23°C
|
Wednesday
20. 5.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
56
|
26
57
|
28
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
27°C
|
23°C
|
Thursday
21. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
56
|
25
42
|
17
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
16°C
|
Friday
22. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
41
|
24
48
|
22
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
24°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
49
|
17
43
|
14
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
14°C
|
Sunday
24. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
36
|
21
43
|
16
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
56
|
27
59
|
12
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
12°C
|
Tuesday
26. 5.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
61
|
12
69
|
9
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
13°C
|
Wednesday
27. 5.
10°C
19°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
58
|
10
51
|
6
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
10°/2°
2. 5.
19°/5°
3. 5.
24°/6°
4. 5.
26°/9°
5. 5.
27°/11°
6. 5.
27°/11°
7. 5.
26°/15°
8. 5.
18°/11°
9. 5.
13°/9°
10. 5.
14°/8°
11. 5.
16°/6°
12. 5.
21°/7°
13. 5.
18°/9°
14. 5.
16°/5°
15. 5.
14°/9°
16. 5.
22°/8°
17. 5.
22°/11°
18. 5.
24°/14°
19. 5.
28°/14°
20. 5.
28°/16°
21. 5.
24°/15°
22. 5.
23°/15°
23. 5.
22°/13°
24. 5.
21°/12°
25. 5.
19°/11°
26. 5.
20°/10°
27. 5.
19°/10°
28. 5.
16°/10°
29. 5.
19°/10°
30. 5.
17°/11°
31. 5.
17°/8°
What it means
precipitation
12 %
