Błędów: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Błędów, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
29. 4.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
71
|
40
73
|
19
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1027 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
3°C
|
Tomorrow
30. 4.
-3°C
12°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
39
|
32
53
|
18
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1029 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
7°C
|
Friday
1. 5.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
58
|
34
67
|
12
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
12°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
31
|
17
28
|
11
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
13°C
|
Sunday
3. 5.
9°C
23°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
72
|
42
70
|
23
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
51
|
30
53
|
18
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
16°C
|
Tuesday
5. 5.
13°C
24°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
40
|
26
49
|
24
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
23°C
|
16°C
|
Wednesday
6. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
78
|
15
41
|
9
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
24°C
|
15°C
|
Thursday
7. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
63
|
12
74
|
12
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
15°C
|
Friday
8. 5.
13°C
18°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
66
|
14
58
|
11
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
42
|
17
48
|
14
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
12°C
|
Sunday
10. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
60
|
29
58
|
19
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
20°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
62
|
10
69
|
6
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
12°C
|
Tuesday
12. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
54
|
16
56
|
9
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
20°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
13°/1°
2. 4.
13°/3°
3. 4.
13°/-1°
4. 4.
13°/0°
5. 4.
20°/0°
6. 4.
10°/4°
7. 4.
9°/4°
8. 4.
8°/1°
9. 4.
7°/-1°
10. 4.
9°/-2°
11. 4.
10°/2°
12. 4.
13°/-1°
13. 4.
13°/3°
14. 4.
15°/6°
15. 4.
15°/8°
16. 4.
15°/3°
17. 4.
14°/5°
18. 4.
17°/2°
19. 4.
18°/5°
20. 4.
12°/5°
21. 4.
13°/3°
22. 4.
16°/1°
23. 4.
17°/6°
24. 4.
17°/3°
25. 4.
16°/8°
26. 4.
11°/2°
27. 4.
14°/-2°
28. 4.
11°/0°
29. 4.
8°/-1°
30. 4.
12°/-3°
What it means
precipitation
12 %
