- Weather
- United States of America
- New Hampshire
- Bethlehem
Bethlehem: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bethlehem, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (14:40)
Min °CMax °C
Today
5. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
131
|
23
115
|
30
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
3°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
-4°C
1°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
110
|
51
110
|
32
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
2°C
|
-3°C
|
Tuesday
7. 4.
-7°C
-1°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-6°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
51
|
34
99
|
30
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1023 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
0°C
|
-6°C
|
Wednesday
8. 4.
-8°C
5°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
42
|
18
63
|
24
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1037 hPa
|
1035 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
7°C
|
0°C
|
Thursday
9. 4.
-2°C
11°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
127
|
40
126
|
29
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
6°C
|
Friday
10. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
60
|
30
61
|
15
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
84
|
22
78
|
11
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
6°C
|
6°C
|
Sunday
12. 4.
-1°C
10°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
36
|
23
64
|
18
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
12°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
33
|
16
40
|
12
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
9°C
|
Tuesday
14. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
51
|
18
54
|
21
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
10°C
|
3°C
|
Wednesday
15. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
33
|
16
36
|
3
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
10°C
|
1°C
|
Thursday
16. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
43
|
15
53
|
8
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
4°C
|
Friday
17. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
66
|
15
70
|
11
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
33
|
15
39
|
7
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
12°C
|
3°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
46°/28°
2. 4.
46°/28°
3. 4.
55°/31°
4. 4.
54°/34°
5. 4.
7°/1°
6. 4.
1°/-4°
7. 4.
-1°/-7°
8. 4.
5°/-8°
9. 4.
11°/-2°
10. 4.
10°/3°
11. 4.
8°/2°
12. 4.
10°/-1°
13. 4.
13°/5°
14. 4.
9°/3°
15. 4.
7°/1°
16. 4.
9°/0°
17. 4.
10°/3°
18. 4.
10°/1°
19. 4.
12°/1°
20. 4.
7°/-1°
21. 4.
9°/1°
22. 4.
10°/4°
23. 4.
13°/4°
24. 4.
9°/5°
25. 4.
11°/1°
26. 4.
11°/3°
27. 4.
13°/4°
28. 4.
11°/6°
29. 4.
10°/3°
30. 4.
11°/4°
What it means
precipitation
12 %
