- Weather
- Ukraine
- Poltava Oblast
- Bessaraby
Bessaraby: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bessaraby, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
21. 5.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
71
|
44
87
|
27
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
22°C
|
Tomorrow
22. 5.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
37
|
22
37
|
18
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
23°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
50
|
33
56
|
32
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
23°C
|
19°C
|
Sunday
24. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
59
|
35
57
|
19
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
78
|
54
84
|
37
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
17°C
|
Tuesday
26. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
87
|
50
104
|
37
108
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
13°C
|
11°C
|
Wednesday
27. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
86
|
49
87
|
33
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
12°C
|
Thursday
28. 5.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
70
|
52
71
|
24
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
9°C
|
Friday
29. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
56
|
25
56
|
12
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
50
|
23
59
|
22
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
12°C
|
Sunday
31. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
47
|
10
45
|
6
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
39
|
13
48
|
1
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
20°C
|
12°C
|
Tuesday
2. 6.
10°C
19°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
50
|
18
43
|
10
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
12°C
|
Wednesday
3. 6.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
60
|
18
63
|
13
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
10°/1°
2. 5.
12°/0°
3. 5.
16°/2°
4. 5.
21°/7°
5. 5.
25°/9°
6. 5.
27°/12°
7. 5.
27°/14°
8. 5.
24°/11°
9. 5.
20°/13°
10. 5.
19°/13°
11. 5.
16°/12°
12. 5.
22°/9°
13. 5.
20°/13°
14. 5.
14°/10°
15. 5.
16°/10°
16. 5.
22°/9°
17. 5.
19°/13°
18. 5.
22°/15°
19. 5.
28°/14°
20. 5.
27°/16°
21. 5.
28°/16°
22. 5.
30°/16°
23. 5.
25°/16°
24. 5.
23°/13°
25. 5.
22°/15°
26. 5.
17°/10°
27. 5.
16°/9°
28. 5.
14°/9°
29. 5.
15°/8°
30. 5.
19°/8°
31. 5.
19°/11°
What it means
precipitation
12 %
