- Weather
- Russia
- Arkhangelskaya oblast
- Bereznik
Bereznik: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bereznik, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
22. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
59
|
28
58
|
22
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
26°C
|
20°C
|
This Weekend
Tomorrow
23. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
81
|
45
87
|
37
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
23°C
|
16°C
|
Sunday
24. 5.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
74
|
29
62
|
20
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
81
|
31
79
|
20
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
997 hPa
|
996 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
15°C
|
12°C
|
Tuesday
26. 5.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
51
|
25
74
|
31
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
992 hPa
|
992 hPa
|
992 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
9°C
|
Wednesday
27. 5.
4°C
6°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
97
|
36
90
|
30
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
989 hPa
|
991 hPa
|
992 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
5°C
|
4°C
|
Thursday
28. 5.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
62
|
23
55
|
21
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
997 hPa
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
7°C
|
5°C
|
Friday
29. 5.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
41
|
16
38
|
5
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
49
|
13
48
|
7
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
4°C
|
Sunday
31. 5.
2°C
12°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
41
|
10
41
|
8
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
50
|
15
53
|
11
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
10°C
|
Tuesday
2. 6.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
63
|
5
61
|
7
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
15°C
|
9°C
|
Wednesday
3. 6.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
48
|
14
45
|
10
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
10°C
|
Thursday
4. 6.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
49
|
23
53
|
21
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/-1°
2. 5.
14°/3°
3. 5.
20°/6°
4. 5.
15°/9°
5. 5.
17°/9°
6. 5.
12°/5°
7. 5.
12°/1°
8. 5.
9°/4°
9. 5.
7°/1°
10. 5.
11°/-2°
11. 5.
15°/3°
12. 5.
16°/4°
13. 5.
18°/7°
14. 5.
19°/11°
15. 5.
24°/10°
16. 5.
28°/15°
17. 5.
25°/15°
18. 5.
27°/14°
19. 5.
25°/15°
20. 5.
24°/13°
21. 5.
27°/13°
22. 5.
26°/15°
23. 5.
23°/13°
24. 5.
16°/10°
25. 5.
16°/10°
26. 5.
11°/6°
27. 5.
6°/4°
28. 5.
9°/3°
29. 5.
9°/1°
30. 5.
9°/2°
31. 5.
12°/2°
What it means
precipitation
12 %
