Beiguan: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Beiguan, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
23. 5.
15°C
29°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
39
|
27
51
|
18
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
23°C
|
Tomorrow
24. 5.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
48
|
37
66
|
33
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
36°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
18°C
23°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
71
|
47
83
|
28
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
20°C
|
18°C
|
Tuesday
26. 5.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
62
|
30
58
|
16
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
32°C
|
21°C
|
Wednesday
27. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
29
|
14
37
|
18
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
31°C
|
23°C
|
Thursday
28. 5.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
80
|
38
87
|
22
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
34°C
|
24°C
|
Friday
29. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
52
|
32
55
|
23
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
37°C
|
26°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
83
|
17
51
|
19
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
40°C
|
24°C
|
Sunday
31. 5.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
60
|
4
49
|
11
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
41°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
50
|
25
50
|
20
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
39°C
|
24°C
|
Tuesday
2. 6.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
49
|
22
49
|
18
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
41°C
|
25°C
|
Wednesday
3. 6.
23°C
36°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
41
|
20
35
|
8
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
46°C
|
28°C
|
Thursday
4. 6.
25°C
39°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
54
|
34
39
|
17
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
47°C
|
30°C
|
Friday
5. 6.
28°C
35°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
80
|
24
61
|
24
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
44°C
|
27°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
29°/14°
2. 5.
22°/12°
3. 5.
21°/10°
4. 5.
25°/10°
5. 5.
31°/16°
6. 5.
29°/16°
7. 5.
22°/14°
8. 5.
26°/12°
9. 5.
29°/16°
10. 5.
31°/16°
11. 5.
31°/17°
12. 5.
32°/17°
13. 5.
35°/22°
14. 5.
33°/21°
15. 5.
31°/20°
16. 5.
27°/17°
17. 5.
27°/19°
18. 5.
23°/17°
19. 5.
23°/17°
20. 5.
18°/16°
21. 5.
25°/14°
22. 5.
24°/17°
23. 5.
29°/15°
24. 5.
32°/20°
25. 5.
23°/18°
26. 5.
26°/17°
27. 5.
27°/18°
28. 5.
30°/19°
29. 5.
32°/19°
30. 5.
31°/19°
31. 5.
32°/22°
What it means
precipitation
12 %
