Beibali: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Beibali, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
81
|
35
90
|
26
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
27°C
|
23°C
|
Tomorrow
17. 5.
20°C
26°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
70
|
22
65
|
23
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
18°C
20°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
46
|
21
38
|
18
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
20°C
|
19°C
|
Tuesday
19. 5.
18°C
24°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
76
|
36
81
|
23
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
20°C
|
Wednesday
20. 5.
18°C
21°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
71
|
26
67
|
15
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
19°C
|
Thursday
21. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
44
|
23
48
|
21
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
27°C
|
22°C
|
Friday
22. 5.
20°C
24°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
92
|
30
78
|
23
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
23°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
65
|
26
62
|
13
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
35°C
|
27°C
|
Sunday
24. 5.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
72
|
39
67
|
31
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
37°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
24°C
31°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
61
|
20
50
|
13
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
35°C
|
25°C
|
Tuesday
26. 5.
23°C
30°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
64
|
10
37
|
17
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
35°C
|
24°C
|
Wednesday
27. 5.
22°C
29°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
73
|
9
51
|
11
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
34°C
|
23°C
|
Thursday
28. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
63
|
24
55
|
26
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
37°C
|
24°C
|
Friday
29. 5.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
51
|
9
44
|
16
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
40°C
|
25°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
27°/14°
2. 5.
20°/15°
3. 5.
23°/11°
4. 5.
26°/11°
5. 5.
30°/16°
6. 5.
31°/19°
7. 5.
22°/15°
8. 5.
25°/11°
9. 5.
27°/14°
10. 5.
29°/16°
11. 5.
30°/19°
12. 5.
32°/20°
13. 5.
33°/22°
14. 5.
32°/22°
15. 5.
29°/19°
16. 5.
27°/18°
17. 5.
26°/20°
18. 5.
20°/18°
19. 5.
24°/18°
20. 5.
21°/18°
21. 5.
25°/17°
22. 5.
24°/20°
23. 5.
31°/20°
24. 5.
33°/22°
25. 5.
31°/24°
26. 5.
30°/23°
27. 5.
29°/22°
28. 5.
32°/21°
29. 5.
34°/23°
30. 5.
35°/24°
31. 5.
32°/25°
What it means
precipitation
12 %
