Behgam: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Behgam, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
46
|
17
41
|
15
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
19°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
34
|
21
37
|
14
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
33°C
|
20°C
|
Tuesday
7. 4.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
76
|
39
82
|
23
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
24°C
|
17°C
|
Wednesday
8. 4.
15°C
20°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
64
|
27
75
|
15
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
21°C
|
16°C
|
Thursday
9. 4.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
41
|
17
33
|
19
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
18°C
|
Friday
10. 4.
14°C
27°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
55
|
31
56
|
21
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
45
|
31
53
|
21
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
34°C
|
21°C
|
Sunday
12. 4.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
37
|
32
30
|
23
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
29°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
22
|
40
38
|
22
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
31°C
|
20°C
|
Tuesday
14. 4.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
18
|
32
30
|
22
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
33°C
|
21°C
|
Wednesday
15. 4.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
27
|
17
27
|
24
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
34°C
|
22°C
|
Thursday
16. 4.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
28
|
15
32
|
24
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
35°C
|
22°C
|
Friday
17. 4.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
24
|
30
30
|
22
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
35°C
|
24°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
23°C
35°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
25
|
31
37
|
17
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
36°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
25°/16°
2. 4.
28°/17°
3. 4.
20°/16°
4. 4.
21°/15°
5. 4.
26°/14°
6. 4.
27°/16°
7. 4.
24°/16°
8. 4.
20°/15°
9. 4.
23°/14°
10. 4.
27°/14°
11. 4.
29°/16°
12. 4.
28°/15°
13. 4.
29°/18°
14. 4.
31°/19°
15. 4.
33°/20°
16. 4.
33°/21°
17. 4.
33°/22°
18. 4.
35°/23°
19. 4.
35°/23°
20. 4.
35°/23°
21. 4.
35°/23°
22. 4.
36°/23°
23. 4.
36°/23°
24. 4.
36°/23°
25. 4.
35°/24°
26. 4.
35°/23°
27. 4.
35°/23°
28. 4.
35°/24°
29. 4.
35°/23°
30. 4.
35°/23°
What it means
precipitation
12 %
