Becker: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Becker, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (12:00)
Min °CMax °C
Today
2. 4.
-2°C
1°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
92
|
23
75
|
26
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
1°C
|
0°C
|
Tomorrow
3. 4.
-3°C
1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
82
|
41
78
|
41
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
1°C
|
0°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
-2°C
2°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
84
|
62
108
|
62
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
1°C
|
-1°C
|
Sunday
5. 4.
-3°C
8°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
57
|
49
111
|
55
116
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
6°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-3°C
3°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
94
|
53
86
|
30
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1032 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
4°C
|
-1°C
|
Tuesday
7. 4.
-5°C
6°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
70
|
45
89
|
49
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1033 hPa
|
1026 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
5°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
94
|
37
70
|
26
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
8°C
|
Thursday
9. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
76
|
26
85
|
24
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
6°C
|
3°C
|
Friday
10. 4.
2°C
6°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
86
|
11
68
|
20
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
9°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
0°C
8°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
75
|
18
84
|
25
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
10°C
|
7°C
|
Sunday
12. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
62
|
21
58
|
8
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
11°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
72
|
16
76
|
10
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
9°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
72
|
8
50
|
16
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
12°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
82
|
32
67
|
29
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
42°/29°
2. 4.
1°/-2°
3. 4.
1°/-3°
4. 4.
2°/-2°
5. 4.
8°/-3°
6. 4.
3°/-3°
7. 4.
6°/-5°
8. 4.
12°/3°
9. 4.
7°/1°
10. 4.
6°/2°
11. 4.
8°/0°
12. 4.
10°/4°
13. 4.
11°/6°
14. 4.
13°/6°
15. 4.
9°/5°
16. 4.
11°/4°
17. 4.
11°/2°
18. 4.
12°/4°
19. 4.
13°/5°
20. 4.
13°/6°
21. 4.
13°/5°
22. 4.
15°/7°
23. 4.
18°/8°
24. 4.
16°/10°
25. 4.
16°/8°
26. 4.
13°/8°
27. 4.
12°/7°
28. 4.
10°/6°
29. 4.
12°/5°
30. 4.
12°/5°
What it means
precipitation
12 %
