Bashidaowa: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bashidaowa, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 3.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
96
|
62
105
|
35
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
4°C
|
Tomorrow
1. 4.
-3°C
11°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
45
|
39
78
|
19
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
7°C
|
Thursday
2. 4.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
54
|
45
76
|
39
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
10°C
|
Friday
3. 4.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
73
144
|
78
153
|
33
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
3°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
-2°C
13°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
116
|
89
158
|
73
140
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1001 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
15°C
|
3°C
|
Sunday
5. 4.
-4°C
8°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
122
|
76
139
|
39
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
1°C
13°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
75
|
48
81
|
26
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
8°C
|
Tuesday
7. 4.
4°C
16°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
50
|
34
54
|
11
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
27°C
|
9°C
|
Wednesday
8. 4.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
36
|
33
56
|
15
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
27°C
|
12°C
|
Thursday
9. 4.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
60
|
14
45
|
10
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
28°C
|
10°C
|
Friday
10. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
37
|
18
47
|
1
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
27°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
49
|
32
54
|
17
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
28°C
|
11°C
|
Sunday
12. 4.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
41
|
23
50
|
15
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
29°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
36
|
7
53
|
7
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
27°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
6°/-1°
2. 3.
4°/-1°
3. 3.
2°/-5°
4. 3.
6°/-3°
5. 3.
-1°/-7°
6. 3.
0°/-10°
7. 3.
4°/-7°
8. 3.
5°/-3°
9. 3.
6°/-6°
10. 3.
9°/1°
11. 3.
9°/-5°
12. 3.
14°/0°
13. 3.
7°/-1°
14. 3.
3°/-3°
15. 3.
4°/-6°
16. 3.
6°/-4°
17. 3.
6°/-4°
18. 3.
0°/-9°
19. 3.
5°/-6°
20. 3.
8°/-4°
21. 3.
10°/2°
22. 3.
8°/-2°
23. 3.
11°/1°
24. 3.
12°/3°
25. 3.
15°/3°
26. 3.
15°/3°
27. 3.
13°/2°
28. 3.
10°/3°
29. 3.
11°/1°
30. 3.
11°/3°
31. 3.
10°/0°
What it means
precipitation
12 %
