Bârsana: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bârsana, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
27. 4.
2°C
13°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
24
|
26
54
|
13
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
8°C
|
Tomorrow
28. 4.
1°C
15°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
31
|
26
57
|
20
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
10°C
|
Wednesday
29. 4.
-1°C
14°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
32
|
32
49
|
11
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
8°C
|
Thursday
30. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
68
|
17
70
|
13
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
6°C
|
Friday
1. 5.
-2°C
11°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
60
|
18
62
|
15
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
8°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
19
|
24
56
|
10
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
10°C
|
Sunday
3. 5.
1°C
18°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
28
|
14
34
|
10
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
21
|
11
32
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
7°C
|
Tuesday
5. 5.
6°C
18°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
14
|
12
24
|
0
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
9°C
|
Wednesday
6. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
12
|
11
22
|
4
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
10°C
|
Thursday
7. 5.
8°C
20°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
10
|
14
24
|
0
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
11°C
|
Friday
8. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
14
|
10
29
|
1
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
22°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
19
|
10
27
|
0
7
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
13°C
|
Sunday
10. 5.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
17
|
8
21
|
0
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
13°/5°
2. 4.
15°/2°
3. 4.
14°/9°
4. 4.
17°/6°
5. 4.
18°/4°
6. 4.
19°/9°
7. 4.
13°/3°
8. 4.
7°/4°
9. 4.
8°/1°
10. 4.
9°/-3°
11. 4.
11°/-2°
12. 4.
13°/-2°
13. 4.
16°/0°
14. 4.
19°/6°
15. 4.
21°/5°
16. 4.
19°/11°
17. 4.
19°/9°
18. 4.
17°/4°
19. 4.
19°/3°
20. 4.
12°/6°
21. 4.
9°/6°
22. 4.
12°/1°
23. 4.
15°/1°
24. 4.
16°/6°
25. 4.
19°/3°
26. 4.
15°/5°
27. 4.
13°/2°
28. 4.
15°/1°
29. 4.
14°/-1°
30. 4.
11°/2°
What it means
precipitation
12 %
