Baklan'ye: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Baklan'ye, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
27. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
69
130
|
75
134
|
38
119
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
19°C
|
Tomorrow
28. 5.
16°C
23°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
68
125
|
61
127
|
33
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
20°C
|
Friday
29. 5.
13°C
17°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
32
|
25
49
|
24
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
15°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
80
|
44
80
|
30
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
27°C
|
17°C
|
Sunday
31. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
78
|
51
87
|
27
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
21°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
83
|
51
91
|
26
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
27°C
|
18°C
|
Tuesday
2. 6.
11°C
25°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
52
|
37
60
|
34
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
21°C
|
Wednesday
3. 6.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
51
|
23
52
|
16
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
34°C
|
20°C
|
Thursday
4. 6.
19°C
27°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
27
|
10
34
|
8
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
34°C
|
22°C
|
Friday
5. 6.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
45
|
23
46
|
12
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
34°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
48
|
22
47
|
17
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
37°C
|
23°C
|
Sunday
7. 6.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
50
|
22
53
|
18
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
37°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
50
|
19
53
|
21
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
37°C
|
23°C
|
Tuesday
9. 6.
22°C
30°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
41
|
21
40
|
19
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
38°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
17°/7°
2. 5.
22°/10°
3. 5.
18°/8°
4. 5.
20°/8°
5. 5.
23°/13°
6. 5.
26°/14°
7. 5.
26°/15°
8. 5.
27°/14°
9. 5.
30°/15°
10. 5.
27°/16°
11. 5.
27°/15°
12. 5.
27°/17°
13. 5.
27°/20°
14. 5.
27°/18°
15. 5.
30°/15°
16. 5.
32°/17°
17. 5.
31°/20°
18. 5.
23°/19°
19. 5.
24°/17°
20. 5.
30°/15°
21. 5.
32°/17°
22. 5.
28°/19°
23. 5.
28°/16°
24. 5.
31°/14°
25. 5.
32°/17°
26. 5.
28°/17°
27. 5.
22°/13°
28. 5.
23°/16°
29. 5.
17°/13°
30. 5.
22°/12°
31. 5.
20°/12°
What it means
precipitation
12 %
