Baituliang: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Baituliang, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
25. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
46
|
48
89
|
31
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
33°C
|
16°C
|
Tomorrow
26. 5.
11°C
24°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
61
147
|
96
164
|
59
161
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
38°C
|
20°C
|
Wednesday
27. 5.
8°C
24°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
67
|
43
73
|
42
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
44°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
13°C
26°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
58
|
43
69
|
33
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
45°C
|
25°C
|
Friday
29. 5.
14°C
30°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
49
|
32
50
|
22
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
49°C
|
27°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
15°C
29°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
46
|
36
63
|
33
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
47°C
|
29°C
|
Sunday
31. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
51
|
31
54
|
17
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
39°C
|
27°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
46
|
33
62
|
50
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
42°C
|
27°C
|
Tuesday
2. 6.
19°C
27°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
49
|
39
82
|
37
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
47°C
|
26°C
|
Wednesday
3. 6.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
40
|
26
60
|
27
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
48°C
|
24°C
|
Thursday
4. 6.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
59
|
49
43
|
43
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
48°C
|
25°C
|
Friday
5. 6.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
34
|
32
44
|
27
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
52°C
|
27°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
38
|
24
50
|
33
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
51°C
|
28°C
|
Sunday
7. 6.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
35
|
27
41
|
21
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
52°C
|
28°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
13°/5°
2. 5.
13°/5°
3. 5.
20°/7°
4. 5.
24°/11°
5. 5.
19°/14°
6. 5.
18°/11°
7. 5.
21°/10°
8. 5.
22°/14°
9. 5.
24°/15°
10. 5.
26°/16°
11. 5.
29°/16°
12. 5.
26°/16°
13. 5.
15°/5°
14. 5.
15°/5°
15. 5.
17°/9°
16. 5.
19°/10°
17. 5.
20°/8°
18. 5.
21°/11°
19. 5.
23°/14°
20. 5.
20°/14°
21. 5.
19°/7°
22. 5.
24°/10°
23. 5.
25°/15°
24. 5.
23°/11°
25. 5.
21°/12°
26. 5.
24°/11°
27. 5.
24°/8°
28. 5.
26°/13°
29. 5.
30°/14°
30. 5.
29°/15°
31. 5.
28°/18°
What it means
precipitation
12 %
