Bāghak: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bāghak, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
12. 5.
11°C
27°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
56
|
49
86
|
25
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
39°C
|
19°C
|
Tomorrow
13. 5.
10°C
29°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
32
|
28
52
|
14
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
43°C
|
21°C
|
Thursday
14. 5.
13°C
34°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
48
|
23
40
|
22
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
46°C
|
26°C
|
Friday
15. 5.
17°C
32°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
46
|
28
62
|
15
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
45°C
|
23°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
17°C
36°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
66
|
26
87
|
23
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
49°C
|
28°C
|
Sunday
17. 5.
21°C
42°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
120
|
75
139
|
32
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
998 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
48°C
|
32°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
21°C
36°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
70
|
42
111
|
15
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
999 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
49°C
|
26°C
|
Tuesday
19. 5.
16°C
35°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
45
|
35
64
|
9
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
47°C
|
22°C
|
Wednesday
20. 5.
21°C
35°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
29
|
31
44
|
10
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
44°C
|
23°C
|
Thursday
21. 5.
23°C
38°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
32
|
26
44
|
16
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
47°C
|
26°C
|
Friday
22. 5.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
31
|
32
44
|
7
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
46°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
28
|
43
43
|
12
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
43°C
|
23°C
|
Sunday
24. 5.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
28
|
46
45
|
8
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
43°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
20°C
35°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
32
|
40
42
|
11
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
44°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
18°/13°
2. 5.
21°/13°
3. 5.
25°/10°
4. 5.
27°/10°
5. 5.
33°/10°
6. 5.
36°/16°
7. 5.
34°/18°
8. 5.
30°/15°
9. 5.
27°/16°
10. 5.
25°/14°
11. 5.
26°/14°
12. 5.
27°/11°
13. 5.
29°/10°
14. 5.
34°/13°
15. 5.
32°/17°
16. 5.
36°/17°
17. 5.
42°/21°
18. 5.
36°/21°
19. 5.
35°/16°
20. 5.
35°/21°
21. 5.
38°/23°
22. 5.
37°/24°
23. 5.
34°/21°
24. 5.
34°/20°
25. 5.
35°/20°
26. 5.
36°/21°
27. 5.
34°/22°
28. 5.
34°/20°
29. 5.
32°/19°
30. 5.
33°/18°
31. 5.
34°/18°
What it means
precipitation
12 %
