Azy: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Azy, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
7°C
11°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
49
|
34
76
|
24
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
996 hPa
|
998 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
7°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
56
|
14
39
|
15
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
3°C
|
Tuesday
7. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
95
|
46
104
|
40
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
8°C
|
5°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
73
|
29
73
|
13
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
3°C
|
Thursday
9. 4.
-5°C
0°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
90
|
49
99
|
53
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
0°C
|
-2°C
|
Friday
10. 4.
-7°C
0°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-5°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
87
|
38
71
|
32
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
1°C
|
-4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-6°C
-1°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
76
|
32
69
|
19
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1029 hPa
|
1031 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
1°C
|
-2°C
|
Sunday
12. 4.
-4°C
5°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
39
|
15
37
|
15
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1030 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
4°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
-3°C
4°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
42
|
17
48
|
17
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1033 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
5°C
|
5°C
|
Tuesday
14. 4.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
56
|
17
54
|
17
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
6°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
-1°C
6°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
52
|
16
51
|
16
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
6°C
|
6°C
|
Thursday
16. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
51
|
14
52
|
14
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
6°C
|
6°C
|
Friday
17. 4.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
35
|
22
49
|
22
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
6°C
|
6°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
59
|
19
66
|
19
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
6°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
5°/0°
2. 4.
11°/-1°
3. 4.
15°/-2°
4. 4.
16°/4°
5. 4.
11°/7°
6. 4.
7°/1°
7. 4.
9°/0°
8. 4.
7°/1°
9. 4.
0°/-5°
10. 4.
0°/-7°
11. 4.
-1°/-6°
12. 4.
5°/-4°
13. 4.
4°/-3°
14. 4.
5°/-1°
15. 4.
6°/-1°
16. 4.
6°/1°
17. 4.
5°/-1°
18. 4.
6°/-2°
19. 4.
3°/-1°
20. 4.
5°/-2°
21. 4.
6°/-1°
22. 4.
7°/0°
23. 4.
5°/0°
24. 4.
8°/0°
25. 4.
9°/3°
26. 4.
10°/2°
27. 4.
11°/5°
28. 4.
11°/5°
29. 4.
12°/5°
30. 4.
11°/5°
What it means
precipitation
12 %
