Azofra: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Azofra, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
25. 5.
11°C
31°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
76
|
44
97
|
40
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
30°C
|
26°C
|
Tomorrow
26. 5.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
72
|
50
89
|
30
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
30°C
|
25°C
|
Wednesday
27. 5.
15°C
32°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
21
|
9
23
|
9
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
34°C
|
27°C
|
Thursday
28. 5.
15°C
32°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
25
|
19
72
|
23
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
35°C
|
27°C
|
Friday
29. 5.
17°C
34°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
19
|
13
35
|
11
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
37°C
|
29°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
33
|
19
40
|
15
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
32°C
|
26°C
|
Sunday
31. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
31
|
18
33
|
18
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
31°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
16
|
20
23
|
24
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
27°C
|
19°C
|
Tuesday
2. 6.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
14
|
21
26
|
24
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
23°C
|
18°C
|
Wednesday
3. 6.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
26
|
24
37
|
27
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
22°C
|
17°C
|
Thursday
4. 6.
10°C
19°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
18
|
21
34
|
27
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
23°C
|
16°C
|
Friday
5. 6.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
24
|
19
39
|
30
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
20°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
17
|
19
31
|
25
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
22°C
|
19°C
|
Sunday
7. 6.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
17
|
26
31
|
31
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
20°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
20°/10°
2. 5.
17°/12°
3. 5.
16°/10°
4. 5.
14°/9°
5. 5.
14°/8°
6. 5.
16°/3°
7. 5.
17°/5°
8. 5.
14°/4°
9. 5.
18°/5°
10. 5.
16°/9°
11. 5.
18°/7°
12. 5.
13°/7°
13. 5.
16°/8°
14. 5.
14°/8°
15. 5.
12°/6°
16. 5.
14°/4°
17. 5.
16°/5°
18. 5.
20°/8°
19. 5.
24°/11°
20. 5.
24°/11°
21. 5.
28°/11°
22. 5.
28°/13°
23. 5.
27°/14°
24. 5.
28°/12°
25. 5.
31°/11°
26. 5.
30°/16°
27. 5.
32°/15°
28. 5.
32°/15°
29. 5.
34°/17°
30. 5.
30°/16°
31. 5.
28°/15°
What it means
precipitation
12 %
