Aylmer: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Aylmer, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
4°C
18°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
96
|
42
87
|
55
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
17°C
|
12°C
|
Tomorrow
5. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
64
121
|
76
134
|
55
134
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
7°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
54
|
44
89
|
36
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
4°C
|
Tuesday
7. 4.
-4°C
1°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
105
|
49
90
|
30
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1033 hPa
|
1035 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
7°C
|
-2°C
|
Wednesday
8. 4.
-3°C
8°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
68
|
44
79
|
38
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1035 hPa
|
1030 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
10°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
1°C
13°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
77
152
|
66
143
|
41
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
6°C
|
Friday
10. 4.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
54
|
41
57
|
34
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1030 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
12°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
52
|
30
49
|
23
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
15°C
|
8°C
|
Sunday
12. 4.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
84
|
60
107
|
52
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
11°C
13°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
92
|
10
85
|
5
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
9°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
97
|
9
89
|
5
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
78
|
8
75
|
10
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
69
|
10
67
|
27
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
5°C
|
Friday
17. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
71
|
6
73
|
15
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
7°/1°
2. 4.
10°/0°
3. 4.
20°/4°
4. 4.
18°/4°
5. 4.
11°/2°
6. 4.
6°/0°
7. 4.
1°/-4°
8. 4.
8°/-3°
9. 4.
13°/1°
10. 4.
8°/-1°
11. 4.
12°/2°
12. 4.
14°/9°
13. 4.
13°/11°
14. 4.
10°/6°
15. 4.
9°/5°
16. 4.
8°/4°
17. 4.
8°/4°
18. 4.
10°/4°
19. 4.
11°/7°
20. 4.
9°/5°
21. 4.
10°/6°
22. 4.
13°/9°
23. 4.
12°/8°
24. 4.
10°/4°
25. 4.
11°/5°
26. 4.
14°/7°
27. 4.
15°/10°
28. 4.
13°/8°
29. 4.
14°/8°
30. 4.
14°/8°
What it means
precipitation
12 %
