- Weather
- Spain
- Castille and León
- Astudillo
Astudillo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Astudillo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
-1°C
17°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
23
|
21
45
|
24
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
22°C
|
13°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
5°C
20°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
18
|
24
44
|
20
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
25°C
|
17°C
|
Sunday
5. 4.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
31
|
28
54
|
18
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
27°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
9°C
24°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
43
|
39
73
|
39
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
27°C
|
20°C
|
Tuesday
7. 4.
11°C
16°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
113
|
60
128
|
38
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
13°C
|
Wednesday
8. 4.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
48
|
34
71
|
37
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
14°C
|
Thursday
9. 4.
5°C
18°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
47
|
25
52
|
42
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
23°C
|
17°C
|
Friday
10. 4.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
25
|
13
46
|
13
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
15°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
35
|
30
47
|
45
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
17°C
|
8°C
|
Sunday
12. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
60
|
26
57
|
24
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
16°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
42
|
6
39
|
8
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
18°C
|
10°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
33
|
11
37
|
8
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
19°C
|
12°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
28
|
4
34
|
18
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
21°C
|
12°C
|
Thursday
16. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
28
|
6
42
|
5
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
21°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
15°/3°
2. 4.
16°/1°
3. 4.
17°/-1°
4. 4.
20°/5°
5. 4.
22°/8°
6. 4.
24°/9°
7. 4.
16°/11°
8. 4.
14°/9°
9. 4.
18°/5°
10. 4.
14°/3°
11. 4.
11°/5°
12. 4.
11°/2°
13. 4.
12°/3°
14. 4.
13°/4°
15. 4.
14°/5°
16. 4.
16°/6°
17. 4.
15°/5°
18. 4.
15°/6°
19. 4.
14°/6°
20. 4.
14°/5°
21. 4.
13°/4°
22. 4.
14°/5°
23. 4.
14°/5°
24. 4.
14°/5°
25. 4.
14°/6°
26. 4.
13°/5°
27. 4.
13°/7°
28. 4.
16°/6°
29. 4.
16°/7°
30. 4.
16°/7°
What it means
precipitation
12 %
