Árbol: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Árbol, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 5.
8°C
25°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
37
|
30
64
|
24
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
24°C
|
21°C
|
Next Week
Tomorrow
1. 6.
8°C
24°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
39
|
25
86
|
32
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
24°C
|
21°C
|
Tuesday
2. 6.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
75
|
36
94
|
31
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
17°C
|
Wednesday
3. 6.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
63
|
28
66
|
26
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
16°C
|
Thursday
4. 6.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
83
|
39
93
|
30
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
15°C
|
Friday
5. 6.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
46
|
24
66
|
21
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
7°C
22°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
56
|
29
85
|
27
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
19°C
|
Sunday
7. 6.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
68
|
20
84
|
24
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
36
|
23
40
|
28
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
23°C
|
21°C
|
Tuesday
9. 6.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
46
|
19
39
|
26
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
25°C
|
21°C
|
Wednesday
10. 6.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
36
|
16
34
|
23
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
27°C
|
23°C
|
Thursday
11. 6.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
44
|
18
35
|
22
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
27°C
|
25°C
|
Friday
12. 6.
14°C
30°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
32
|
10
30
|
20
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
33°C
|
27°C
|
Next Weekend
Saturday
13. 6.
15°C
29°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
36
|
15
35
|
24
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
31°C
|
25°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
20°/10°
2. 5.
17°/10°
3. 5.
13°/8°
4. 5.
12°/7°
5. 5.
14°/6°
6. 5.
15°/7°
7. 5.
16°/7°
8. 5.
14°/8°
9. 5.
16°/8°
10. 5.
16°/8°
11. 5.
17°/9°
12. 5.
15°/9°
13. 5.
17°/7°
14. 5.
13°/8°
15. 5.
15°/8°
16. 5.
15°/5°
17. 5.
16°/8°
18. 5.
15°/4°
19. 5.
17°/11°
20. 5.
25°/8°
21. 5.
25°/14°
22. 5.
27°/14°
23. 5.
27°/18°
24. 5.
31°/17°
25. 5.
30°/15°
26. 5.
26°/13°
27. 5.
32°/17°
28. 5.
24°/15°
29. 5.
23°/14°
30. 5.
23°/12°
31. 5.
25°/8°
What it means
precipitation
12 %
