Amburdak: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Amburdak, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
25. 5.
-2°C
9°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
79
|
58
137
|
66
139
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
995 hPa
|
1000 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
3°C
|
-1°C
|
Tomorrow
26. 5.
-2°C
4°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
115
|
55
120
|
39
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
4°C
|
1°C
|
Wednesday
27. 5.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
86
|
47
85
|
29
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
5°C
|
Thursday
28. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
77
|
26
82
|
21
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
9°C
|
7°C
|
Friday
29. 5.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
63
|
21
63
|
14
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
13°C
|
6°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
0°C
13°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
98
|
52
106
|
36
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
14°C
|
11°C
|
Sunday
31. 5.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
92
|
49
91
|
42
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
90
|
29
46
|
10
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
5°C
|
Tuesday
2. 6.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
39
|
12
45
|
10
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
7°C
|
Wednesday
3. 6.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
45
|
14
39
|
17
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
7°C
|
Thursday
4. 6.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
34
|
5
43
|
3
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
7°C
|
Friday
5. 6.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
43
|
5
54
|
6
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
27
|
14
33
|
8
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
9°C
|
Sunday
7. 6.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
31
|
8
39
|
9
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
2°/-2°
2. 5.
1°/-2°
3. 5.
3°/-5°
4. 5.
5°/-4°
5. 5.
4°/-2°
6. 5.
3°/-4°
7. 5.
6°/-2°
8. 5.
7°/2°
9. 5.
13°/3°
10. 5.
4°/-5°
11. 5.
2°/-6°
12. 5.
9°/-3°
13. 5.
10°/0°
14. 5.
1°/-3°
15. 5.
5°/-6°
16. 5.
5°/-2°
17. 5.
3°/-1°
18. 5.
4°/-3°
19. 5.
9°/-1°
20. 5.
15°/1°
21. 5.
17°/5°
22. 5.
18°/7°
23. 5.
13°/9°
24. 5.
11°/6°
25. 5.
9°/-2°
26. 5.
4°/-2°
27. 5.
7°/-1°
28. 5.
8°/3°
29. 5.
10°/2°
30. 5.
13°/0°
31. 5.
18°/7°
What it means
precipitation
12 %
