Alioğlu: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Alioğlu, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
1. 5.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
41
|
24
60
|
15
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
7°C
|
4°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
2°C
6°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
56
|
24
59
|
18
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
4°C
|
Sunday
3. 5.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
53
|
25
74
|
17
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
7°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
0°C
4°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
64
|
41
94
|
37
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
3°C
|
2°C
|
Tuesday
5. 5.
2°C
6°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
52
|
11
44
|
8
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
5°C
|
Wednesday
6. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
45
|
19
53
|
12
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
8°C
|
Thursday
7. 5.
3°C
18°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
55
|
25
63
|
12
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
11°C
|
Friday
8. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
48
|
25
35
|
4
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
30
|
13
36
|
9
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
10°C
|
Sunday
10. 5.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
37
|
28
44
|
4
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
17°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
20
|
15
28
|
15
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
10°C
|
Tuesday
12. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
29
|
19
50
|
8
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
12°C
|
Wednesday
13. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
31
|
17
50
|
5
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
13°C
|
Thursday
14. 5.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
36
|
25
42
|
7
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
11°/3°
2. 5.
6°/2°
3. 5.
6°/1°
4. 5.
4°/0°
5. 5.
6°/2°
6. 5.
13°/4°
7. 5.
18°/3°
8. 5.
19°/9°
9. 5.
17°/11°
10. 5.
16°/10°
11. 5.
19°/9°
12. 5.
21°/11°
13. 5.
21°/13°
14. 5.
19°/12°
15. 5.
19°/10°
16. 5.
23°/11°
17. 5.
20°/13°
18. 5.
19°/12°
19. 5.
19°/11°
20. 5.
19°/12°
21. 5.
18°/11°
22. 5.
21°/11°
23. 5.
21°/13°
24. 5.
20°/13°
25. 5.
19°/12°
26. 5.
19°/11°
27. 5.
20°/11°
28. 5.
21°/11°
29. 5.
21°/12°
30. 5.
22°/13°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
