- Weather
- Russia
- Tatarstan Republic
- Albay
Albay: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Albay, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
26. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
62
|
31
88
|
21
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
997 hPa
|
995 hPa
|
994 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
18°C
|
13°C
|
Tomorrow
27. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
84
|
43
87
|
22
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
991 hPa
|
994 hPa
|
996 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
12°C
|
9°C
|
Thursday
28. 5.
6°C
18°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
46
|
35
73
|
23
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
997 hPa
|
996 hPa
|
996 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
12°C
|
Friday
29. 5.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
86
|
44
87
|
23
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
12°C
|
8°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
5°C
17°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
38
|
22
39
|
18
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
11°C
|
Sunday
31. 5.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
74
|
39
81
|
23
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
16°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
92
|
37
86
|
24
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
15°C
|
12°C
|
Tuesday
2. 6.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
56
|
27
59
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
12°C
|
Wednesday
3. 6.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
47
|
26
48
|
15
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
13°C
|
Thursday
4. 6.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
54
|
29
48
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
14°C
|
Friday
5. 6.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
57
|
21
62
|
13
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
46
|
18
57
|
10
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
23°C
|
15°C
|
Sunday
7. 6.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
44
|
18
51
|
6
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
23°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
48
|
27
54
|
18
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
24°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
9°/1°
2. 5.
11°/2°
3. 5.
14°/2°
4. 5.
20°/5°
5. 5.
25°/10°
6. 5.
27°/13°
7. 5.
22°/13°
8. 5.
26°/11°
9. 5.
13°/6°
10. 5.
11°/2°
11. 5.
15°/3°
12. 5.
22°/8°
13. 5.
23°/14°
14. 5.
26°/15°
15. 5.
27°/14°
16. 5.
28°/16°
17. 5.
28°/16°
18. 5.
29°/16°
19. 5.
30°/16°
20. 5.
28°/16°
21. 5.
24°/11°
22. 5.
25°/13°
23. 5.
28°/13°
24. 5.
25°/13°
25. 5.
24°/12°
26. 5.
20°/12°
27. 5.
15°/7°
28. 5.
18°/6°
29. 5.
12°/7°
30. 5.
17°/5°
31. 5.
16°/8°
What it means
precipitation
12 %
