Alaghan: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Alaghan, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
12. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
41
|
36
73
|
17
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
38°C
|
22°C
|
Tomorrow
13. 5.
15°C
32°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
49
|
34
64
|
19
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
40°C
|
23°C
|
Thursday
14. 5.
17°C
35°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
52
|
36
72
|
17
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
41°C
|
23°C
|
Friday
15. 5.
19°C
36°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
49
|
40
86
|
12
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1001 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
41°C
|
25°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
20°C
38°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
36
|
37
80
|
11
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1001 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
44°C
|
29°C
|
Sunday
17. 5.
28°C
43°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
39
|
41
102
|
26
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
999 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
48°C
|
33°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
27°C
44°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 44°C |
|
Morning
40°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
101
|
58
135
|
26
121
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
995 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
47°C
|
31°C
|
Tuesday
19. 5.
23°C
35°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
57
|
12
37
|
24
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1000 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
43°C
|
28°C
|
Wednesday
20. 5.
25°C
37°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
24
|
32
33
|
21
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1000 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
52°C
|
45°C
|
29°C
|
Thursday
21. 5.
27°C
36°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
37°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
37
|
29
37
|
10
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
44°C
|
28°C
|
Friday
22. 5.
26°C
35°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
38
|
37
40
|
7
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
43°C
|
27°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
25°C
35°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
38
|
40
43
|
2
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
43°C
|
26°C
|
Sunday
24. 5.
24°C
35°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
35
|
38
41
|
8
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
44°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
24°C
35°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
26
|
32
34
|
10
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
44°C
|
27°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
23°/18°
2. 5.
22°/16°
3. 5.
26°/17°
4. 5.
27°/17°
5. 5.
30°/17°
6. 5.
33°/20°
7. 5.
35°/22°
8. 5.
34°/24°
9. 5.
35°/23°
10. 5.
25°/19°
11. 5.
27°/17°
12. 5.
29°/16°
13. 5.
32°/15°
14. 5.
35°/17°
15. 5.
36°/19°
16. 5.
38°/20°
17. 5.
43°/28°
18. 5.
44°/27°
19. 5.
35°/23°
20. 5.
37°/25°
21. 5.
36°/27°
22. 5.
35°/26°
23. 5.
35°/25°
24. 5.
35°/24°
25. 5.
35°/24°
26. 5.
35°/24°
27. 5.
35°/24°
28. 5.
35°/25°
29. 5.
35°/25°
30. 5.
35°/24°
31. 5.
34°/24°
What it means
precipitation
12 %
