Al Bū‘īd-e Do: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Al Bū‘īd-e Do, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
15. 5.
26°C
40°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
58
|
40
55
|
31
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
54°C
|
35°C
|
This Weekend
Tomorrow
16. 5.
28°C
38°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
74
|
54
91
|
62
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
999 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
49°C
|
33°C
|
Sunday
17. 5.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
67
|
49
78
|
34
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
51°C
|
32°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
39
|
32
71
|
47
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
57°C
|
34°C
|
Tuesday
19. 5.
25°C
38°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
52
|
48
67
|
56
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
999 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
53°C
|
34°C
|
Wednesday
20. 5.
26°C
36°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
68
|
53
73
|
37
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
51°C
|
33°C
|
Thursday
21. 5.
26°C
38°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
37
|
31
50
|
31
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
54°C
|
35°C
|
Friday
22. 5.
27°C
41°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
34
|
47
65
|
30
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
49°C
|
53°C
|
31°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
29°C
43°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
49
|
42
68
|
45
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
54°C
|
32°C
|
Sunday
24. 5.
30°C
42°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
37°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
55
|
67
74
|
70
116
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
49°C
|
53°C
|
31°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
28°C
41°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
53
|
60
68
|
44
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
53°C
|
30°C
|
Tuesday
26. 5.
29°C
41°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
49
|
54
60
|
47
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
49°C
|
54°C
|
31°C
|
Wednesday
27. 5.
30°C
44°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 44°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
44°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
41
|
42
50
|
51
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
56°C
|
33°C
|
Thursday
28. 5.
31°C
45°C
| Min Temperature: | 31°C |
| Max Temperature: | 45°C |
|
Morning
40°C
|
Afternoon
45°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
50
|
53
67
|
45
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
52°C
|
56°C
|
34°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
34°/21°
2. 5.
37°/23°
3. 5.
39°/25°
4. 5.
41°/27°
5. 5.
41°/28°
6. 5.
36°/25°
7. 5.
38°/23°
8. 5.
37°/25°
9. 5.
36°/24°
10. 5.
37°/22°
11. 5.
41°/26°
12. 5.
43°/28°
13. 5.
39°/29°
14. 5.
39°/28°
15. 5.
40°/26°
16. 5.
38°/28°
17. 5.
34°/23°
18. 5.
37°/24°
19. 5.
38°/25°
20. 5.
36°/26°
21. 5.
38°/26°
22. 5.
41°/27°
23. 5.
43°/29°
24. 5.
42°/30°
25. 5.
41°/28°
26. 5.
41°/29°
27. 5.
44°/30°
28. 5.
45°/31°
29. 5.
45°/32°
30. 5.
46°/32°
31. 5.
47°/32°
What it means
precipitation
12 %
