Akmaya: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Akmaya, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
22. 5.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
75
|
53
72
|
41
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
21°C
|
This Weekend
Tomorrow
23. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
85
|
57
84
|
38
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
21°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
82
|
52
76
|
32
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
34°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
14°C
31°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
56
|
25
50
|
22
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
40°C
|
25°C
|
Tuesday
26. 5.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
55
|
27
52
|
30
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
40°C
|
26°C
|
Wednesday
27. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
77
|
54
88
|
37
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
35°C
|
27°C
|
Thursday
28. 5.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
53
|
31
43
|
21
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
40°C
|
27°C
|
Friday
29. 5.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
33
|
10
33
|
23
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
41°C
|
26°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
25°C
35°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
55
|
10
49
|
10
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
41°C
|
27°C
|
Sunday
31. 5.
24°C
35°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
48
|
28
39
|
22
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
43°C
|
27°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
26°C
36°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
43
|
23
42
|
34
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
43°C
|
27°C
|
Tuesday
2. 6.
25°C
35°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
53
|
38
55
|
38
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
41°C
|
26°C
|
Wednesday
3. 6.
24°C
32°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
73
|
39
69
|
39
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
39°C
|
24°C
|
Thursday
4. 6.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
57
|
31
55
|
34
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
39°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
27°/17°
2. 5.
21°/15°
3. 5.
19°/14°
4. 5.
26°/13°
5. 5.
29°/16°
6. 5.
32°/18°
7. 5.
34°/20°
8. 5.
35°/21°
9. 5.
32°/20°
10. 5.
28°/16°
11. 5.
24°/14°
12. 5.
23°/12°
13. 5.
28°/11°
14. 5.
30°/14°
15. 5.
31°/16°
16. 5.
32°/14°
17. 5.
35°/19°
18. 5.
35°/22°
19. 5.
25°/17°
20. 5.
24°/16°
21. 5.
30°/15°
22. 5.
25°/18°
23. 5.
26°/15°
24. 5.
28°/15°
25. 5.
31°/14°
26. 5.
33°/18°
27. 5.
30°/20°
28. 5.
32°/20°
29. 5.
34°/23°
30. 5.
35°/25°
31. 5.
35°/24°
What it means
precipitation
12 %
