Adrian: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Adrian, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
11. 5.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
68
|
29
72
|
19
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
32°C
|
26°C
|
Tomorrow
12. 5.
16°C
21°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
73
|
30
71
|
27
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
19°C
|
Wednesday
13. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
42
|
20
42
|
17
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
29°C
|
22°C
|
Thursday
14. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
58
|
31
54
|
22
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
30°C
|
23°C
|
Friday
15. 5.
14°C
29°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
39
|
14
34
|
9
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
32°C
|
24°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
16°C
33°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
35
|
16
42
|
13
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
36°C
|
27°C
|
Sunday
17. 5.
19°C
35°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
33
|
21
45
|
26
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
37°C
|
29°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
37
|
20
36
|
31
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
37°C
|
31°C
|
Tuesday
19. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
32
|
11
28
|
10
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
37°C
|
27°C
|
Wednesday
20. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
34
|
5
37
|
6
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
36°C
|
27°C
|
Thursday
21. 5.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
46
|
11
37
|
5
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
36°C
|
27°C
|
Friday
22. 5.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
46
|
4
41
|
8
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
35°C
|
26°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
41
|
15
33
|
12
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
37°C
|
27°C
|
Sunday
24. 5.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
45
|
4
40
|
3
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
35°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
71°/59°
2. 5.
62°/55°
3. 5.
72°/51°
4. 5.
78°/49°
5. 5.
83°/54°
6. 5.
86°/60°
7. 5.
75°/68°
8. 5.
76°/59°
9. 5.
75°/63°
10. 5.
81°/64°
11. 5.
86°/65°
12. 5.
30°/18°
13. 5.
21°/16°
14. 5.
26°/15°
15. 5.
28°/17°
16. 5.
29°/14°
17. 5.
33°/16°
18. 5.
35°/19°
19. 5.
34°/21°
20. 5.
32°/21°
21. 5.
32°/21°
22. 5.
32°/22°
23. 5.
31°/22°
24. 5.
32°/20°
25. 5.
31°/21°
26. 5.
31°/21°
27. 5.
31°/21°
28. 5.
27°/20°
29. 5.
31°/20°
30. 5.
30°/21°
31. 5.
32°/22°
What it means
precipitation
12 %
