Abuhou: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Abuhou, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 3.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
56
|
22
71
|
9
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
9°C
|
Tomorrow
1. 4.
6°C
19°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
79
|
29
96
|
19
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
13°C
|
Thursday
2. 4.
9°C
21°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
72
|
35
117
|
23
109
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
28°C
|
16°C
|
Friday
3. 4.
9°C
13°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
51
|
24
64
|
21
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
11°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
67
|
19
68
|
21
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
12°C
|
Sunday
5. 4.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
26
|
15
46
|
20
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
11°C
16°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
22
|
14
26
|
15
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
14°C
|
Tuesday
7. 4.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
57
|
3
33
|
19
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
25°C
|
14°C
|
Wednesday
8. 4.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
18
|
22
55
|
10
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
30°C
|
15°C
|
Thursday
9. 4.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
37
|
44
85
|
8
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
30°C
|
16°C
|
Friday
10. 4.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
30
|
16
50
|
17
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
30°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
17
|
13
49
|
10
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
29°C
|
15°C
|
Sunday
12. 4.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
23
|
12
57
|
14
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
27°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
19
|
8
45
|
13
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
28°C
|
14°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
12°/7°
2. 3.
9°/6°
3. 3.
6°/5°
4. 3.
18°/5°
5. 3.
13°/7°
6. 3.
14°/7°
7. 3.
8°/6°
8. 3.
10°/5°
9. 3.
6°/4°
10. 3.
13°/5°
11. 3.
12°/6°
12. 3.
16°/8°
13. 3.
16°/9°
14. 3.
9°/4°
15. 3.
4°/2°
16. 3.
10°/2°
17. 3.
9°/4°
18. 3.
7°/3°
19. 3.
14°/3°
20. 3.
10°/4°
21. 3.
19°/5°
22. 3.
15°/7°
23. 3.
10°/7°
24. 3.
13°/6°
25. 3.
16°/8°
26. 3.
18°/7°
27. 3.
13°/9°
28. 3.
16°/8°
29. 3.
20°/9°
30. 3.
18°/8°
31. 3.
10°/5°
What it means
precipitation
12 %
