Ābnīk: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ābnīk, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
11. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
59
|
29
51
|
5
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
32°C
|
11°C
|
Tomorrow
12. 5.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
63
|
37
57
|
4
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
33°C
|
14°C
|
Wednesday
13. 5.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
91
|
28
104
|
4
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
12°C
|
Thursday
14. 5.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
53
|
40
64
|
6
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
31°C
|
12°C
|
Friday
15. 5.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
75
|
33
86
|
0
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
32°C
|
11°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
73
|
6
104
|
0
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
10°C
|
Sunday
17. 5.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
70
|
21
88
|
0
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
12°C
15°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
15
|
0
28
|
0
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
28°C
|
16°C
|
Tuesday
19. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
19
|
0
22
|
0
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
32°C
|
18°C
|
Wednesday
20. 5.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
19
|
0
21
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
34°C
|
18°C
|
Thursday
21. 5.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
20
|
0
23
|
0
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
35°C
|
19°C
|
Friday
22. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
18
|
0
21
|
0
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
35°C
|
19°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
19
|
3
24
|
0
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
38°C
|
20°C
|
Sunday
24. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
17
|
8
23
|
0
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
38°C
|
19°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
11°/2°
2. 5.
12°/4°
3. 5.
14°/4°
4. 5.
16°/8°
5. 5.
15°/10°
6. 5.
18°/8°
7. 5.
16°/9°
8. 5.
16°/8°
9. 5.
15°/6°
10. 5.
15°/4°
11. 5.
15°/7°
12. 5.
17°/8°
13. 5.
16°/8°
14. 5.
15°/9°
15. 5.
16°/9°
16. 5.
11°/6°
17. 5.
17°/4°
18. 5.
15°/12°
19. 5.
17°/10°
20. 5.
18°/12°
21. 5.
19°/12°
22. 5.
20°/13°
23. 5.
23°/15°
24. 5.
24°/15°
25. 5.
25°/17°
26. 5.
24°/17°
27. 5.
23°/16°
28. 5.
24°/15°
29. 5.
24°/16°
30. 5.
23°/16°
31. 5.
23°/15°
What it means
precipitation
12 %
