- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Āb-e Garm
Āb-e Garm: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Āb-e Garm, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
95
|
31
77
|
31
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
38°C
|
20°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
69
126
|
75
129
|
44
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
16°C
|
Tuesday
7. 4.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
57
|
42
69
|
24
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
34°C
|
17°C
|
Wednesday
8. 4.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
61
|
61
94
|
63
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
34°C
|
16°C
|
Thursday
9. 4.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
49
|
37
78
|
26
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
37°C
|
20°C
|
Friday
10. 4.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
61
|
35
64
|
18
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
37°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
59
|
24
62
|
11
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
40°C
|
22°C
|
Sunday
12. 4.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
46
|
32
53
|
11
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
37°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
48
|
32
62
|
10
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
38°C
|
23°C
|
Tuesday
14. 4.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
65
|
48
69
|
32
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
36°C
|
20°C
|
Wednesday
15. 4.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
56
|
30
58
|
30
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
34°C
|
19°C
|
Thursday
16. 4.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
48
|
21
43
|
25
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
34°C
|
20°C
|
Friday
17. 4.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
44
|
31
52
|
21
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
37°C
|
21°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
30
|
27
42
|
9
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
40°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
14°/11°
2. 4.
15°/9°
3. 4.
18°/8°
4. 4.
22°/12°
5. 4.
24°/16°
6. 4.
19°/13°
7. 4.
20°/11°
8. 4.
22°/12°
9. 4.
23°/13°
10. 4.
23°/15°
11. 4.
25°/14°
12. 4.
28°/16°
13. 4.
29°/21°
14. 4.
28°/20°
15. 4.
24°/17°
16. 4.
24°/17°
17. 4.
28°/18°
18. 4.
29°/19°
19. 4.
31°/21°
20. 4.
31°/21°
21. 4.
32°/22°
22. 4.
32°/23°
23. 4.
32°/22°
24. 4.
31°/22°
25. 4.
30°/20°
26. 4.
30°/20°
27. 4.
29°/19°
28. 4.
31°/20°
29. 4.
32°/21°
30. 4.
32°/22°
What it means
precipitation
12 %
