Āb Bīd: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Āb Bīd, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
19. 5.
25°C
35°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
118
|
74
124
|
58
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
45°C
|
30°C
|
Tomorrow
20. 5.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
45
|
33
52
|
22
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
48°C
|
30°C
|
Thursday
21. 5.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
31
|
18
46
|
22
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
55°C
|
33°C
|
Friday
22. 5.
25°C
34°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
40
|
33
55
|
25
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
51°C
|
31°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
33
|
30
52
|
24
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
53°C
|
33°C
|
Sunday
24. 5.
28°C
39°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
53
|
46
76
|
35
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
53°C
|
35°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
27°C
37°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
50
|
42
67
|
42
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
51°C
|
33°C
|
Tuesday
26. 5.
26°C
38°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
19
|
35
39
|
17
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
51°C
|
30°C
|
Wednesday
27. 5.
27°C
40°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
20
|
34
47
|
15
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
52°C
|
31°C
|
Thursday
28. 5.
28°C
40°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
21
|
36
39
|
16
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
52°C
|
31°C
|
Friday
29. 5.
28°C
41°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
18
|
42
43
|
23
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
49°C
|
53°C
|
31°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
27°C
41°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
17
|
37
37
|
19
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
49°C
|
55°C
|
31°C
|
Sunday
31. 5.
28°C
43°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
44°C
|
Evening
35°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
18
|
41
42
|
20
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
51°C
|
56°C
|
33°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
30°C
42°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
21
|
51
55
|
22
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
51°C
|
55°C
|
32°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
29°/17°
2. 5.
33°/18°
3. 5.
35°/21°
4. 5.
36°/22°
5. 5.
37°/24°
6. 5.
33°/23°
7. 5.
35°/20°
8. 5.
34°/23°
9. 5.
32°/21°
10. 5.
33°/19°
11. 5.
37°/21°
12. 5.
38°/23°
13. 5.
34°/24°
14. 5.
35°/22°
15. 5.
34°/21°
16. 5.
34°/23°
17. 5.
28°/19°
18. 5.
30°/18°
19. 5.
35°/25°
20. 5.
31°/22°
21. 5.
36°/24°
22. 5.
34°/25°
23. 5.
37°/24°
24. 5.
39°/28°
25. 5.
37°/27°
26. 5.
38°/26°
27. 5.
40°/27°
28. 5.
40°/28°
29. 5.
41°/28°
30. 5.
41°/27°
31. 5.
43°/28°
What it means
precipitation
12 %
