- Weather
- Russia
- Dagestan Republic
- Zid'yan-Kazmalyar
Current Weather Zid'yan-Kazmalyar
Current weather for the city of Zid'yan-Kazmalyar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 17°C |
