- Weather
- Iran
- Ilam Province
- Zanjīreh-ye Soflá
Current Weather Zanjīreh-ye Soflá
Current weather for the city of Zanjīreh-ye Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 24°C |
